Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémiából érettségizettek/érett...

Kémiából érettségizettek/érettségizők. Szerintetek mit lehet tenni? (Bővebb lent)

Figyelt kérdés

Orvosira készülök és kémiából fogok érettségizni (jövőre) emelt szinten... Nagyon szeretem ezt a tantárgyat, de hiába tanulom meg az elméletet, valahogyan a dolgozatban nem tudom alkalmazni a megtanultakat :S A legutolsó dogám is kettes lett, pedig 1 hónapig készültem rá, éjjelig tanultam, és még sem sikerült jól megírnom. Szerintetek, hogyan lehet a legjobban felkészülni az érettségire, hogy ne kettest, hármast kapjak? Nagyon fontos lenne, különben semmi esélyem nem lesz orvosira menni :S Légyszi olyanok írjanak akik kémiából érettségiztek, vagy értenek a kémiához. Köszi

18/L


2011. ápr. 11. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nem tudod alkalmazni? Számításokban pl?

Gyakorolni kell, az a titka:)

2011. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem...Hanem megtanulom azt a pár száz oldal elméletet, és a dolgozatnál mintha mindent elfelejtenék... Egyszerűen semmit sem tudok, pedig megtanultam :S
2011. ápr. 11. 16:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Hm. Mindig fordítasz elég időt az ismétlésre?

Nekem is sokszor van olyan, hogy pl. hagyok egy hetet vmire, és amit az elején tanulok, azt elfelejtem. Pedig ugye úgy veszem, hogy "azt már megtanultam, szóval tudom". De ha egyszer átismétlem, akkor utána sokkal jobban megmarad:)

2011. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a módszer rossz, ahogy tanulod. Én pl volt ,hogy 2 hetet készültem a biosz dogára és igencsak meglepődtem, hogy 2/3 lett. Az volt a gond, hogy végig magamban olvastam a leckét (közben persze nem is egyszer elkalandoztam, amit észre sem vettem), ahelyett, hogy hangosan mondanám magamnak. Időben ugyan annyi a tanulás, de sokkal hatékonyabb. De még egyszer írom, ez nálam van így.
2011. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazatok van... De pl. a legutolsó dogában olyan kérdések voltak, amikre abszolút nem tudtam válaszolni... Úgy értem, hogy nagyon "összetettek" voltak a kérdések... Hiába tanultam meg az elméletet, nem tudtam a dolgozatban semmit :( Nagyon félek az érettségitől, pedig muszáj lesz 5öst írnom, különben elbúcsúzhatok az orvositól :'( Azt pedig nem szeretném :)
2011. ápr. 11. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Dehogy kel elbúcsúznod:) Nehogy feladd már:D

Tényleg a módszereddel lehet baj.

Az nekem is bevált, hogy felmondom hangosan. Sokat segít.

De készíthetsz jegyzeteket, rajzokat is. Nem lehet, hogy nem érted meg az anyagot, csak megtanulod?

Természettudományos tárgyaknál nagyon fontos, hogy megértsd.

2011. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ez a baj... Mondjuk eddig csak a számolással voltak gondjaim, de már az elmélettel is... :S Régebben mindig 4eseket írtam elméletből, most meg.... Katasztrófa, pedig tényleg sokat tanulok kémiából :S Elterveztem, hogy egész nyári szünetben tanulni fogok, mert muszáj, hogy felvegyenek... :) Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat :) Amúgy van itt köztetek valaki aki kémiából érettségizett emelten és orvosira jár? ^^
2011. ápr. 11. 21:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Én biosz-fizikás voltam:D
2011. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
fizikaaaa? :D jesszus... :P
2011. ápr. 11. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!