Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémiát tanulók, belőle érettsé...

Kémiát tanulók, belőle érettségizők, érettségizettek! Kaphatnék egy kis segítséget? Nagyon sürgős!

Figyelt kérdés
Most 14.-én lesz a kémia érettségi, és hadilábon állok a számításokat alapját képező képletekkel. Tudnátok olyan oldalt, ahol esetleg össze vannak foglalva a kémiai számolásokban használatos képletek? Ha már a függvénytáblázatban mindenféle benne van, de pont ez, a lényeg nincs :S
2010. máj. 6. 19:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Ilyenekre gondolok, hogy M= m/n
2010. máj. 6. 19:59
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát oldalt nem tudok mondani de a matekos v. fizikás részét a függvénytábládnak írd tele vékonyan halványan ceruzával a szükséges képletekkel a magyaros- nyelvszakos aki átpörgeti nem veszi észre, nálam bejött mondjuk nekem csak az elektrokémia volt bele írva. :D
2010. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire gondolsz, hogy mi nincs benne. Én tavaly érettségiztem le belőle középszinten - most megyek emeltre- és nagyon jól sikerült, és minden képlet benne van a függvény-táblázatban, csak időnként olvasgatni kell, hogy tudd mi hol van. De attól, hogy bemagolod a képletet még nem fogod tudni használni. Ez sajnos így van. Korában kellett volna kezdeni a számítások gyakorlását.
2010. máj. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy 13-án lesz az érettségi, azért szólok, de biztos csak elírtad :)
2010. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen elírtam^^" Kezdem elveszíteni az időérzékemet, pedig előtte 12.-én emelt biosz :S Tehát olyan képletekre gondoltam, mint amit leírtam először, tehát ezek a C(oa)= n(oa)/ V. Ilyenek sajnos nincsenek benne. És én ezeket keverem össze, ezért próbálok találni egy olyan oldalt, ahol összegezve vannak az ilyen "megoldóképletek".
2010. máj. 6. 21:09
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha már biztosan tudom a képletet, akkor tudom használni, tapasztalat :) Csak ameddig össze vannak kavarodva a fejemben, addig nem :S
2010. máj. 6. 21:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a képleteket kell megjegyezni.

Inkább:

tömeg%: Megadja, hogy hány g oldott anyag van 100 g oldatban.

térfogat%: Megadja, hogy hány cm3 oldott anyag van 100 cm3 oldatban.

vegyes%: Megadja, hogy hány g oldat van 100cm3 oldatban.

Ezek tök logikusak, mindig 100 egységre kell vonatkoztatni,a nevében pedig benne van, hogy milyen egység:)

Koncentráció: Megadja, hogy hány mol oldott anyag van 1000(!!!!) cm3 oldatban.

Ezek alapján nekem sokkal egyszerűbb egyenes arányossággal számolni, mint azokkal a hülye képletekkel:D


Az n=m/M Ezt anno úgy jegyeztem meg, hogy a nagy M betű elbírja a kicsit, de a kis m nem bírja el a nagyot, ezért van alul a nagy M:D


Talán még a sűrűség fordulhat elő. Ha arról tudod, hogy a mértékegysége g/cm3, akkor tudod, hogy sűrűség=m/V.


Van ezen kívül még vmi? Talán Faraday-törvény?De az benne van függvénytáblában is:) (Nem tudom, vettétek-e, igazából én nem érettségiztem kémiából, csak most az egyetemen tanulok:D)

2010. máj. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó :D Az az m-es megjegyzés pedig nagyon aranyos^^
2010. máj. 7. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!