Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek, ha a gyereketek...

Mit tennétek, ha a gyereketek az iskolában arra bíztatná a tanár, hogy hagyjon ki egy osztályt és lépjen előbbre?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom, hogy jobb, ha a gyerek gyerek marad, ameddig lehet, de mi van, ha ez a gyerek felnő és azt mondja "én pedig akartam volna többet tanulni, de te nem adtad meg a lehetőséget a kiemelkedésre"?


Én magam is átéltem azt, hogy milyen úgy végigjárni az iskolát, hogy tíz perc után már unatkoztam órán, mert már tudtam az anyagot. Pedig olyan szívesen vettem volna, ha valaki tehetséggondozóba vesz vagy olyanok közé tesz, ahol azt éreztem volna, hogy verseny-helyzet van, és így tudok igazi fejlődést elérni.


Hagyjam, hogy a gyerekemmel ugyanez legyen? Ez patt-helyzet. Ha engedem őt tovább, mások megszólnak, hogy neki nincs még itt a helye, és talán maga sem érti, hogy miért került ő fiatalabb korban feljebb. Ha pedig nem engedem, félek, hogy rossz lesz neki a kiaknázatlan lehetőségek miatt. Sok a pro és kontra... ti mit tennétek a helyemben?


2009. márc. 3. 03:11
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Az jó ötlet, hogy méressük fel pszichológussal, szerintem ezt meg fogjuk tenni.
2009. márc. 3. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!