Vannak itt olyanok, akik jogot végeztek, de teljesen más a munkájuk, ami nem is kapcsolódik a joghoz? Érdekel, hogy mit lehet még kezdeni a jogász diplomával a klasszikus jogász szakmákon kívül.

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Példa erre Zimány Linduska! Bár gondolom ő nincs itt, de tudom, hogy jogi egyetemet végzett, aztán látod a Cool tv többet fizet.. :D /szánalom, mert gondolom az állam álta neki a diplomáját/

Jogász diplomával lehetsz jegyző is, annak nincs annyi dolga talán, mint egy ügyvédnek vagy ügyésznek, mindent a keze alá tesznek :)

de taníthatsz is vagy lehetsz jogi tanácsadó, és szerintem bármit kezdhetsz magaddal. Nagyon jó neked, hogy tisztában vagy Magyarország jogi dolgaival :)

Sokan vannak, akik jogász diplomával renelkeznek, nagyon kevesen tudnak elhelyezkedni, úgy, ahogy a tanárok is.. :S te tudod mi érdekel, ha mást nem, csinálj valami OKJ-s képzést, ami tényleg érdekel, szakmunkásokra szükség van.

2009. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kis iróniát érzek a válaszodban...


Egyébként félreértettél,mert az,ha valaki jegyző vagy jogi tanácsadó,az joggal kapcsolatos munka.Egy.

Másrészt tudom mi érdekel,és eszem ágában sincs OKJ-s izéket végezni,mikor felvettek az ország legjobb egyetemére.Tudom is mi érdekel,a büntetőjog és a gyermekvédelem.Csak arra voltam kíváncsi mi az,amit jogot végzettek csinálnak és totál más.Pl ha valaki űrhajós jogi diplomával és válaszol nekem,akkor választ kapok a kérdésemre:)

2009. márc. 3. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. 2 éve végeztem az ELTE jogi karán. Most egy bankban dolgozom, egy bizonyos egységet igazgatok (nem vagyok nagyfőnök, de nem is panaszkodhatok). Az elhelyezkedésemben talán segített az, hogy az egyetemen gazdasági jogra specializálódtam, de hangsúlyozom, itt nem jogi ügyekkel foglalkozom (bár kétségkívül mind a cégnek, mind nekem jól jön, hogy értek a joghoz).


Más példa: egy ismerősöm Szegeden végzett jogász, ő az Országos Választási Irodánál dolgozott pár évet, a választások tisztaságát felügyelte, aztán kihasználva egy Európai Unió által felajánlott állást, most nemzetközi szinten csinálja ugyanezt Brüsszelben.


Szerintem jogi diplomával _kizárt_, hogy valaki ne tudna elhelyezkedni. Lehet, hogy nem a saját területén lesz munkája, de lesz (nem gyorsétteremben), és ezek ugyanúgy élvezhetők, sőt - én például sosem tudnék tárgyalóteremben dolgozni.


Nem tudom, a jog melyik ága érdekel, de én a nemzetközi jogot és a gazdasági jogot csak ajánlani tudom, ha egy mód van rá (és érdekel is valamelyik - ez fontos), akkor ezek valamelyikére szakosodj később, megbánni nem fogod.

2009. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi:)

És te fogsz szakvizsgázni vagy ahhoz a munkához,amit a bankban csinálsz nem kell szakvizsga?

2009. márc. 3. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvárás, de elképzelhető, hogy a későbbiekben továbblépnék szakmailag, így mindenképp fogok szakvizsgázni.
2009. márc. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt örököltem és nyitottam egy panziót, ez komoly.
2010. aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!