Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Próbálkozzam talán meg vele,...

Próbálkozzam talán meg vele, vagy buta ötlet? Csak eljátszottam a gondolattal.

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 8.-os. A suliban nem igazán a legintenzívebb szinten tanuljuk az angolt, de ez azért van, mert valakinek még ez is nehezére esik, azt meg nem lehet, hogy valaki semmit nem ért, és továbbmegyünk, tehát ezzel végül is nincs baj. Könyvekből, netről, tesóm korrepetálása révén szoktam angollal foglalkozni, úgyhogy kissé előrébb vagyok, mint "kéne". Jelentkeztem egy olyan angol-német tagozatra egy nagyon erős gimibe (Berzsenyi Dániel, Bp.), ahol külön kiemelték, hogy ide olyanok jöjjenek, akik teljesen biztosan beszélnek alapfokon angolul, talán kicsit többet is. Úgysem ide akartam menni véglegesen, de azért elmentem szóbelizni, hát, csak a magyar nyelvtan része miatt nem kaptam maximum pontot, szóval azt hiszem, menne simán az alapfokú nyelvvizsga (ugyanis az angoltanárom erősködik, hogy ugyan, gyerekem, tedd le! nekem meg semmi kedvem kifizetni 8ezret érte, mikor tudom, hogy menne), de nem szeretném letenni. Viszont arra gondoltam, hogy ha most elkezdenék tanulni (nem tudom, hogy, valami csoda folytán megvilágosodom, rendelek könyveket, keresek valami tanárt, megfenyítem tesómat, hogy segítsen), és egész nyáron is angoloznék, október környékén, mikor nyelvvizsgaidőszak van, megpróbálhatnám letenni a középfokú nyelvvizsgát. Igazából nem gondoltam bele komolyan, de el tudom képzelni magamról, hogy fel tudok készülni addigra, és képes leszek annyit gyakorolni, de nem tudom, mennyire reális gondolatok ezek így (úgy érzem, hogy néhányan nagyon hülyének fognak nézni, hogy úristen, mit képzelek magamról :D). Nos, szóval ez a kérdés, érdemes-e belekezdenem? Fel lehet-e készülni egy nagyon biztos alapfok szintjéről a középfokúra fél év alatt?
2011. ápr. 15. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha akarod persze, hogy sikerülhet :D Csak gondold át, hogy igazából neked miért is lenne rá szükséged!Mik a céljaid? Megéri egész nyáron tanulni?

Ezeket neked kell eldönteni!

2011. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Simán megéri egész nyáron ezért tanulni! Megérné, mert most van hozzá kedvem, lenne rá időm, a motivációm pedig épp ez, hogy tudom magamról, hogy mikor már a gimibe fogok járni, nem lesz kedvem annyit(!) foglalkozni vele, mint most. Azon az egyen aggódom még mindig, hogy vajon jól ítéltem-e meg, hogy valóban fel tudok készülni?
2011. ápr. 15. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Pár órát megfinanszíroznék a helyedben egy magántanárnál, mégpedig a következőkért:

- ő reálisan meg tudja ítélni, elég felkészült vagy-e egy középfokúra, illetve

- tud tippeket adni, hogyan kell nyelvvizsgázni: megterveznétek, hogy neked melyik nyelvvizsga-típus fekszik a legjobban és célirányosan gyakorolnátok. Nem tűnsz elveszettnek, de nem árt, ha a biztos tudás mellett erre is felkészülsz.

Lehet ez akár a jelenlegi angoltanárod is, kérdezd meg tőle, hogy elvállalna-e nyárra.

Szerintem is jól teszed, ha kihasználod az idődet és azt, hogy most motiváltnak érzed magad - nagyon tudatosan írtál erről. Szóval, én csak biztatni tudlak.

egy angol nyelvvizsga előtt álló felnőtt

2011. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az előzőnek igaza van :) Szerintem is ezt kéne csinálnod :)
2011. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!