Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sok-sok kérdés (főleg az...

Sok-sok kérdés (főleg az emelt biosz és a közép kémia) érettségivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még új vagyok a fórumon, lehet, hogy már feltették a kérdéseimet, de légyszi aki tud, segítsen!

Azt tudni kell, hogy biológiából jövő ilyenkor emeltet, kémiából pedig tanévkezdéskor közepet szeretnék tenni.


1, Emelt biosz érettségire kell genetikát tanulni?

Pl. Villányi Attila Ötösöm lesz genetikából c. könyvére szükség lehet? Esetleg még valamilyen más könyvre kiegészítésképpen?


2, Ha csak azt tudom mindkét érettségin, ami a követelmények között szerepel, akkor akár 95+%-osra is sikerülhetnek?


3, A most elérhető érettségi követelmények akkor is érvényesek lesznek, amikor ebből a 2 tárgyból érettségizem, vagy addig megváltoznak? És ha megváltoznak, mikor hozzák nyilvánosságra?



Előre is köszi mindenkinek a segítséget! :D


2011. ápr. 23. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:

1.: Igen kell. A Villányis könyv bőven elég genetikából, talá még sok is. De ha abból gyakorolgatsz, szerintem túl nagy meglepetés nem érhet.


2.: Én sosem igazán a követelmény szerint tanultam. Kémiára (közép) megtanultam Villányinak a "Kétszintű érettségire" tankönyvét + a hozzá tartozó feladatgyűjteményt megcsináltam. Mindkét könyvben fel vannak osztva a feladatok/tananyag aszerint, hogy közép vagy emeletszintű. Nekem ez elég volt. Biológiából 2 tk-ből tanultam, és RENGETEG feladatot csináltam hozzá. És ott sem néztem a követelményrendszert, hanem MINDENT ami a könyvekben volt megtanultam. És ott gyakorlatilag bármit kérdezhetnek. Kémiára meg elég volt Villányi tk-e (középszinten 96% lett a kémia, a biosz emelt 91%)

2011. ápr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és 3.: a követelményrendszert változtathatják, ha akarják, de nem mindig szokták. Nézegesd az oh.gov.hu/erettsegi oldalt, ott kiírják.
2011. ápr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!