Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia & Kémia érettségivel...

Biológia & Kémia érettségivel kapcsolatos kérdés. Help?

Figyelt kérdés
Tapasztaltabb, hozzá értő emberektől kérdezem, hogy Biológiából(emelt) és Kémiából melyik könyveket ajánlják ha érettségizni szeretnék belőlük? Olvasgattam már pár helyen és találtam nagyon jó tippeket és könyveket, de még mindig dilemmába vagyok mit vegyek, jobban szólva melyikeket érné meg leginkább megszerezni ami nem elavult és jelenleg a legjobb. Kémiából a "Villányi: Ötösöm lesz kémiából" könyvet sok helyen olvastam, bioszból elképzelésem sincs melyik a jó. Egyértelműen egyetem a cél, és most nagyon rá akarok állni a dologra! Nagyon jól esne egy kis segítség vagy bármilyen motiváló hozzászólás.
2011. jan. 5. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kémiából a Villányisok tényleg jók, az általad említett könyv mellett van még egy nagyalakú zöld és egy nagyalakú kék könyve is, azokat is érdemes beszerezni.

Bioszból nincs jó könyv, ezt a tanárom mondta, aki minden évben érettségiztet emelt szinten.

2011. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Igen, kémiából a 3 Villányi könyv jó, és szerintem bioszból elég jó a Mozaikos könyv (emelt szintre is)...bár azt idén lehet h nem adták ki...
2011. jan. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gondolom ti is ezekből készültetek fel.

A "Mozaikos" könyv amit említettél hány példányos, hol lehet beszerezni?


köszönöm a válaszokat :)

2011. jan. 5. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lírában árulnak tankönyveket, én ott vettem meg a Mozaikosakat. 2-féle van, van 2 kötetes és 3 kötetes. A 3 kötetest vedd meg, az a gimnáziumi, Gaál Béla a szerzője.

Egyébként az ábrái jók a Mozaikosnak (illetve annak a legjobbak), de a szövege elég szájbarágós, szóval szerintem szerezz be mellé még legalább egy másik fajta tankönyvet.


Hova szeretnél felvételizni és mikor? Idén?

2011. jan. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Orvosira szeretnék majd de idén sehogy se jön össze... pláne úgy,hogy az érettségi is hátra van mindkét tantárgyból


Köszi a segítséget :) beszerzem őket s még kutakodok picit!

2011. jan. 6. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!