Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika mellett milyen...

Anglisztika mellett milyen szakmát (villanyszerelő, CNC fogácsoló, hegesztő, stb. ) lehet estin tanulni?

Figyelt kérdés

Elszúrtam a matek érettségit (legalább 3-as azért megvan), így nem biztos hogy felvennének gazdaságinformatikára, helyette viszont a másodiknak megjelölt anglisztikára vehetnek fel. Ha oda sem, akkor marad a harmadiknak jelölt általános rendszergazda felsőfokú szakképzés.


Csak hát ugyebár később jöttem rá, hogy tolmácsból és nyelvtanárból túlképzés folyik, a bölcsésszakok mind büfészakok, amikkel a mekibe lehet legfeljebb dolgozni. Francba. Most jól elszúrtam ezt a második helyet. Pedig szeretem az angolt, szívesen fordítanék/tanítanék nyelveket egy nyelviskolában, de ha egyszerűen nem lehet...


Így arra gondoltam, hogy egyetem mellett elvégeznék még valami szakmát is, hogy ne gyarapítsam a diplomás munkanélküliek számát. Aztán szabadidőmben magántanárkodhatnék. A kérdés az, hogy ezekután milyen szakmát érdemes kitanulni? Gondolom édesmindegy, de hiányszakmának számít a villanyszerelő, CNC-marógépkezelő, hegesztő? Mit érdemes? Akár Ausztriába is ki tudnék menni.


2011. máj. 3. 12:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Megváltoztatod a sorrendet, ennyi.

Egyébként anglisztikával se tolmácsnak, meg tanárnak lehet csak menni. :) Én ELTE anglisztikát jelöltem első helyen, de mindenképpen szerkesztőként szeretnék dolgozni a jövőben, esetleg kimegyek külföldre. Persze majd valami tanfolyammal karöltve.

2011. máj. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!