Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, lehet esélyem?...

Mit gondoltok, lehet esélyem? PTE ÁOK (bővebben lent. )

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, jövőre érettségizek. Orvosira szeretnék menni, de nem tudom, hogy van e rá esély, hogy felvegyenek... Biológiából fogok emeltezni és kémiából középszinten fogok érettségizni. Nagyon szeretem a kémiát és a bioszt is, viszont más tantárgyakat nem igazán (töri,irodalom,nyelvtan,matek...stb.) Ha ezekből a tantárgyakból nem sikerülne olyan jól az érettségim (mondjuk olyan 3-asra),de bioszból és kémiából igen akkor szerintetek van esély, hogy felvegyenek? Jövőre tervezem angolból a nyelvvizsgát... 2012-től pedig sajnos emelkedni fognak a pontok is... Nem tudom mennyire fogják felvinni vagyis, hogy mennyi kell majd az orvosira de szerintetek mire lehet számítani? Van itt valaki aki orvosira szeretne menni? Légyszi írjatok, nagyon fontos lenne ^^Köszi


18/L


2011. máj. 13. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, majd duplázol, és akkor csak a két felvételi tárgy eredménye számít.
2011. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem :) Köszi szépen a választ ^^
2011. máj. 13. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:

1., nem felviszik a pontokat, hanem esetleg egy helyre több jelentkező jut mondjuk a tavalyinál, ezért a keretszámot a krémje tölti be, így valóban emelkedhetnek a ponthatárok. Ez amúgy nem szabályszerű, de a legtöbb szakon valóban van egy enyhe monoton növekedés. Ha csökkentik a keretszámokat és az egyetemeket, akkor ez is hozzá fog járulni ahhoz, hogy a versengés növekedjen, de az orvosi egyetemeket illetően nem lesz sok változás tudtommal.


2., ha bevezetik az 500 pontos rendszert, ahol csak két emelt érettségivel lehet maxolni, érdemes megfontolni ezek letételét. Szerintem amúgy bőven jó, ha 90 + ír az ember közepet és egy emeltet, jobbak alapvetően az esélyei. Szóval ha nem két emelt, akkor emelt + felsőfok / két közép nyelvvizsga kelleni fog, és akkor neked a duplázás játszik.


Pécsett tavaly csak 418 volt a ponthatár, az a SOTE-s 434-hez képest elég megugorható még szerintem, de akkor tényleg gyúrj rá az érettségi tárgyaidra meg a nyelvre.

2011. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De személyes véleményem szerint sokkal érdemesebb arra alapozni, hogy a többi érettségid is viszonylag jól sikerül, hidd el, nem olyan lehetetlen az, akárhányas voltál. Én idén érettségiztem, hát, sajnáltam, h azt a pár napot rászántam a törire kémia vagy mondjuk biosz helyett, mert nagyon fogyatékos volt. Logikával és egy kis szövegértéssel meg lehet írni, ez az alapérettségik közül most mindegyikre igaz volt. Igazából tényleg csak az a fontos, hogy JÓL olvasd el a kérdést, mert nekem matekon repültek szép pontok ezzel.( habár összpontban ez max olyan 3-4 pont)


Ráadásul most a közép kémiát nagyon bekeményítették, bár én nem is voltam elég felkészült az érettségihez, szóval nem tudok annyira érdemben nyilatkozni róla. De még az is azt mondja, aki az egész évet végigkészülte.


Szóval helyezd a hangsúlyt a választottjaidra, de ne hidd, hogy feltétlen az lesz az adu ász, mindenből tanulgass legalább minimális szinten.

2011. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly bejutottam elsőre a SOTE ÁOK-ra, 476 ponttal. Írtam egy 100%-os közép bioszt és egy 98%-os emelt kémiát, ezentúl megvolt a felsőfok is.

Ezek mellett szépen nézett ki az 56%-os magyar, 43%-os történelem és 94%-os matek. Ezen tantárgyakból semmit nem készültem érettségire, a 4 év alatt be sem jártam a magyar és történelem órákra, ha véletlen mégis, akkor is csak biosz/kémiát olvastam.

Szóval, be lehet jutni duplázással is, meg hagyományos módon is. Eredmény tekintetében semmi különbség, csak a tanulás mennyiségében van: duplázással ugyan annyit érsz el, csakhogy kb. ötöde annyi tanulással. Mindenki maga dönti el, melyiket választja.

Sok sikert a bejutáshoz!

2011. máj. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)) Úgy tervezem, hogy egész nyáron tanulni fogom a bioszt meg a kémiát... Remélem sikerül bejutni :)
2011. máj. 14. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!