Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik most adták be egyetemre/f...

Akik most adták be egyetemre/fősulira a jelentkezésüket, mi alapján választottak iskolát és szakot?

Figyelt kérdés

Több éve az az álmuk, hogy ez legyen a szakmájuk?

Alacsony volt a ponthatár?

Csak kell egy diploma, mindegy, hogy milyen?

Ne legyen matek?

Nézegettek állásajánlatokat és az alapján nagyjából leszűkítették, hogy mire van igény, és abból mi érdekli őket?

Megnézték azt, hogy a lakhelyükhöz melyik suli van a legközelebb?

Esetleg hogy a lakhelyükön milyen elhelyezkedési lehetősége vannak?


Köszönöm a válaszokat!


Egyéb választási opció is érdekel!


2011. máj. 14. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Régóta érdekel,a pontszám is alacsony,bár nem ez a legmeghatározóbb.Én úgy gondolom,hogy az a legfontosabb,hogy szeresd amit csinálsz,mert ha egész életedben olyan munkát csinálsz,amit nem szeretsz,az nem jó.
2011. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert nekem véletlenek sorozata alakította ki, hogy most mit is tanulok, ne meg a szerencse, mert nagyon jó szakon vagyok, és érdekelt, hogy másnál ez hogy ment.

Sokaktól hallottam, ezeket a szempontokat amikor mi felvételiztünk (3 éve) és kíváncsi vagyok, hogy most is így van-e.

2011. máj. 14. 15:46
 3/5 skarma ***** válasza:
Én olyan helyre jelentkeztem, ahol aránylag magas a ponthatár, a diploma oké, de nem lehet nagyon pénzt keresni vele... A szívemre hallgattam, és bízom benne hogy felvesznek, mert szerintem az a sorsom, hogy azt tanuljam...
2011. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
matematika szakra jelentkeztem, nyilván mert érdekel és mert van egyetem a városomban, ahol indul ilyen szak. igazából, hogy a gyakorlatban mit csinál egy matematikus és hol alkalmazzák őket, azt nem igazán vágom, majd meglátjuk...
2011. máj. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

-Kb. egy éve találtam ki hogy mire jelentkezek.

-A ponthatár 440-450 körül van.

-Számomra fontos hogy legyen diplomám, és az se mindegy hogy milyen, nem véletlenül választottam ezt a szakot.

-Mind a reál mind a humán tantárgykat szeretem. Alkalmazott közgazdaságtanra jelentkeztem, ott lesz bőven matek, meg azért humán tárgyakat is fel lehet majd venni.

-Igen, nézegettem álláshirdetéseket is, de én úgy gondolom, hogy az igazán jó állásoknak csak 1%-át hirdetik meg, a többit ismeretség, kapcsolatok révén töltik be, úgyhogy erre próbálok majd rágyúrni egyetemi éveim alatt...

-A távolságot nem vettem számításba, mivel kisvárosban élek, és a közelben nem nagyon van egyetem, ezért úgyis mindegy hogy most két vagy három órát vonatozok heti kétszer.

-Nem úgy tervezem hogy friss diplomásként a szülővárosomban akarnék élni, max azt tudom elképzelni hogy 15 év múlva visszajövök.


Továbbá iskolát rangsorok, hallgatói vélemények, ismerősök véleménye alapján választottam, a szaknál fontos volt hogy többféle mesterszak közül is tudjak majd választani (és azok legyenek is annál a sulinál).


Más most így nem jut az eszembe.

2011. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!