Hogy szoktatok tanulni? Hogyan tanuljak hatásosan, és lehetőleg egyszerűen?

Figyelt kérdés
Hogy szoktatok tanulni történelmet, matekot, fizikát, kémiát, bioszt..stb., mert nekem nem mindig megy pontosan megtanulni, ha meg megtanulom akkor elfejtem! Hogyan tanuljak hatásosan, és lehetőleg egyszerűen?
2011. máj. 17. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Mateknál és fizikánál főleg számolás van. Ezeket csak leülöm és begyakorlom. ÁLtalában ezzel nincs gond. A magolósaknál van egy kicsit időpocsékolós, de hatékony módszerem. Hangosan olvasom fel (nem magamban) és magyarázgatom magamnak, kézzel-lábbal mutogatva. Kicsit úgy, mint amikor másnak magyarázod. Képzeld el egy olyan szituációt, hogy Te vagy a tanár és diktálod a diákoknak. Nekem így nagyon jól belemegy a fejembe, csak kicsit sokáig tart, de megéri.
2011. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
aha, okés :) Köszii
2011. máj. 17. 15:31
 3/6 Fanny77 válasza:
Én bemagolom és utána bárhol is járok folyamatosan mondogatom magamban (metron, buszon, szoliban, konditeremben, ebéd közben stb...). Nekem ez bevált. jha és azért a nap végén mindig elolvasom még egyszer, mert akkor még az érdekességeket is megjegyzem akaratlanul.
2011. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
aham, okéss :)
2011. máj. 17. 17:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan tanulok, mint az első, de tanulás előtt én legelőszöris lenyugtatom magam (ha ideges vagyok :D), aztán mindig apránként felolvasom, megpróbálom megérteni, aztán visszamondani, (közben mindig visszanézek a füzetbe). Ha egy tananyagot áttanultam így, akkor megpróbálom az egészet elmondani. Én általában akkor tanulok, ha dolgozatot írunk, szval ott több anyag is van egyszerre, és ilyenkor úgy csinálom, h rászánok egy fél napot, megtanulom az egész témakört (ezt hétvégén szoktam) aztán a dolgozat előtti napon átismétlem (ez valójában újratanulást jelent, csak sokkal rövidebb idő alatt). Erre azért van szükség, mert ismétlés nélkül nem bírnám megjegyezni, de így sokáig megmarad a fejemben, nem felejtem el 2 nap után :)))
2011. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én mindent leírok egy füzetbe akár többször is és ennyi de az első "kommentelő kommentjét" én is i próbálom mert én mindig máshogy tanulok és egyszerűen valami nem megy bele a fejembe szóval én is megköszönöm a válaszokat !! :D
2014. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!