Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező szülésznőnek tanul/je...

Levelező szülésznőnek tanul/jelentkezett valaki?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy munka és gyerekek mellett elvégezhető? Mennyire nehéz? Nagyon nagy álmom már régóta, hogy szülésznő legyek, most jutottam el odáig, hogy jelentkezni is tudtam. Viszont van munkám (nem eü, de van okj-s eü végzettségem) és 3 gyerekem. Szerintetek beleférne még mellette a levelező szülésznőképzés? Várom mindenki tapasztalatát ezzel kapcsolatban vagy a véleményét. :) Kell a megerősítés! :) Azért is lenne nagyon fontos, mert diákhitelből tudnám az elején finanszírozni, és ha már most azt mondják páran, hogy így nem fogom tudni csinálni, akkor lehet el sem kezdem. :(
2011. máj. 18. 09:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok, mint te. Szintén 3 gyerek mellett csinálnám, ráadásul a felét fizetősön. Nálam viszont csak a nappali jöhet szóba, mivel se eü-s végzettségem, se eü-s munkaviszonyom nincs. A levelező képzésnek ez viszont feltétele (kivéve a SE-ETK Pesten, de azt nem tudom bevállalni). Fogalmam sincs, hogy fogom bírni a nappalit, de mivel ez minden álmom...

Legalább megpróbálom. Ha nem tenném, tudom, hogy megbánnám, és egész életemben sajnálnám. Eddig ugyanis már legalább háromszor kellett lemondanom erről az álmomról - és mindig azt hittem, hogy végleg. De most megint itt vagyok, és remélem, hogy ezúttal nem jön közbe semmi. :)


Te hova jelentkeztél? Egyébként, ha még nincs diplomád levelezőn is lehet államilag támogatottan tanulni.

2011. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Abszolút úgy vagyok vele, mint te! 5 éve jár az agyam, hogy hogy oldjam meg, mikor okj-n elkezdtem volna abban az évben megszűnt. Aztán voltak egyéb problémák, okj-s eü-s képzettséget szereztem közben, de nem felsőfokú, így semmit nem ér a felvételin. :( Sajnos anno nem sikerült túl jól az érettségi, pontosabban a magyar, ami ide kell. Most megcsináltam az eü alapismeretek érettségit, nagyon-nagyon sokat tanultam rá, de iszonyat nehéz volt az emelt, soha ilyen nehéz feladatsor még nem volt. A tavalyi államilag finanszírozott ponthatár alatt leszek éppenhogy. :( Ezért gondoltam elkezdem költségtérítésesen és jól tanulok és majd ha lehet kérvényezem az átvételt. De nem adom fel, hiszen már a kapuban állok!

Én pesti vagyok, így nekem csak az SE-ETK jöhetett szóba.

2011. máj. 18. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!