Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen kémia könyvet vegyek?...

Milyen kémia könyvet vegyek? Melyikkel lehet jól alapozni?

Figyelt kérdés
Mindenre szükségem van, egyetemre megyek, sok kémia, fizika, biológia órával, de már eléggé megkopott a tudásom. (nem ezekkel a tárgyakkal felvételiztem) Igyekszem most nyáron alapozni, hogy ne legyek nagyon lemaradva, de nem találok jó könyvet, ami a legelejétől segít. A "kellene" sorozat nem jött be, tud valaki olyan könyvet ami tényleg kezdőknek szól, ezekben a témákban? (persze külön legyen a fizika kémia, biológia)
2011. máj. 19. 16:47
 1/3 Silber ***** válasza:
100%
Kémiából én Villányi Attila könyveit ajánlom (a feladatgyűjteményt, munkafüzetet, tankönyvet együtt). Ennél jobban kémia terén nem találsz, amely a középiskolai szintet mutatja be. Egyetemi könyveket előre nem ajánlott beszerezni, ugyanis olyan terjedelmű irodalommal rendelkezik kémiából a felsőoktatás, hogy sehol sem lehet a teljes anyagot leadni. Amikor odakerülsz, akkor megmondják, miből tanulj majd.
2011. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon nem jött be a Villányi-féle könyv az olyan anyagoknál, amelyeket elsőre tanultam.

Én inkább a Mozaik-könyvcsaládot ajánlanám, 8-10. osztályig, van egy összefoglaló is, de az inkább az érettségi szempontjából érdekes, nincs benne minden ismeretanyag, amit suliban leadnak. Ez volt a kémia.


Biológiához is jó a Mozaik gimnáziumoknak szóló három kötete, Lénárd sem olyan rossz. Panemsulisból csak az összefoglalót ismerem, azzal nagyon meg voltam elégedve, szerintem az magyaráz a legjobban.

2011. máj. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kémiából a Mozaikos könyvekből tanulok, illetve Villányinak van egy összefoglalója, az is nagyon jó :) és persze Ötösöm lesz kémiából.

Biológiából vagy a Szerényi Gábor féle könyvek, vagy Mozaik. És van 2 nagyo Biológia könyv, jó drágák kb 7000 ft egy darab, mind2 fehér, de az egyiknek vagy egy zöld alap másikon piros. Azokat nagyon ajánlom, ha egyetemre mész.

Fizikából úgy szintén Mozaik és Ötösöm lesz fizikából , ezek nagyon jók .)

2011. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!