OTDK. Mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Ha humántudományi OTDK-ra szeretnék jelentkezni, akkor azt megtehetem akkor is, ha nem humán (bölcsész) szakon tanulok? Vagy kell vmi vendégtanulói jogviszony egy másik egyetemre?
2011. máj. 20. 21:44
 1/6 A kérdező kommentje:

Vagy akkor teljesen egyedül kell megírnom a pályamunkát?

Hány évenként szervezik egyébként az (O)TDK-t?

2011. máj. 20. 21:53
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Más karról vagyok, de leírom neked a menetét.


1. A tanévben meghirdetik a TDK-t.

2. Elhatározod, hogy indulsz a TDK-n, elkészíted a rezümédet (rövid összefoglaló, mely a műved elejére kerül és benne van a konzulensed - vezető tanárod - neve és 12-18 soros összefoglaló arról, miről akarsz majd írni. Kitöltöd a jelentkezési lapot és mellékelten küldöd a rezümédet. Időközben kerestél konzulenst, aki az adott tárgyat tanítja, el is vállal és nekikezdesz.

3. Elkezdesz kutatni utána, megírod a közel 30-40 oldalas dolgozatodat, a tanároddal rendszeresen konzultálsz.

4. Elkészül a TDK-konferencia füzet, melyben különböző szekciók vannak. A szekciókat minálunk az alapján állítják meg, hogy ki milyen intézetnél írja a dolgozatát. (Mivel jártam a Bölcsész épületben, gondolom a bölcsészeknél van Modern Filológiai Szekció, stb.)

5. Megrendezik a TDK-konferenciát, ahol az adott pontrendszer alapján értékelnek: pl.: írásbeli munka (dolgozat), szóbeli teljesítmény. Gondolom ilyenek, hogy előadásmód, kifejezőkészség, stb.

6. Eredményhirdetés, a szekcióban 1. helyezett személy továbbjut az OTDK-ra. A konzulense segítségével bővíti tovább a dolgozatát, közel 2x olyan hosszút kell írni. Az alaptémától nem térhet el, de tágabb ismereteket igényel, bővebb információkat, több levezetést és az itteni előadás ("védés") már nem 15 perc lesz, hanem hogyha jól tudom, akkor 30-45 perc.

7. Az OTDK-ra jutott dolgozatok elfogadtathatóak szakdolgozatként.


Remélem, tudtam segíteni és semmit nem írtam el. :)

2011. máj. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most olvasom a többi kérdésed, én úgy tudom, hogy a tanévek 1. félévében TDK van, aki onnan tovább jut, a 2. félévben OTDK-zik. Legalábbis nálunk így volt.


Vesztenivalód nincs vele, keresd meg azt a tanszéket, akikhez tartozik az adott tárgy/téma, keress egy normális oktatót, tanárt, mondd el, hogy miről szeretnél írni és hogy lehetséges-e. Egyébként lehet, hogy nem díjazzák, hogy nem vagy olyan szakos és oda akarsz menni, de lehet,m hogy segítenek.


A konzulens nem ír helyetted meg semmit, őneki az a dolga, hogy például segítsen irodalmat kutatni, elküldöd neki a dolgozatod és értékeli, hogy ez kb. ennyire jó benne, ezt vedd még bele, azzal egészítsd ki, de nem írhat bele. Például korrektúrát küld neked vissza, amit ki kell szépen javítani és így adod be.

2011. máj. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :-)

TDK, ill. OTDK minden évben van, vagy csak kétévente?

2011. máj. 27. 23:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Szívesen!:D


Ha jól tudom TDK minden tanévben van, azt viszont nem tudom, hogy a páratlan (1.) vagy páros (2.) félévében és mindig a következő félévben rá van az OTDK is.


Egyébként ha ennyire érdekel, próbáld meg felkeresni a felsőoktatási intézmény adott tanszékét, amelyik foglalkozna a te kis kutatási terveddel. Próbálj írni az adminisztráációra, gondolom onnan a szükséges emberhez irányítanak, ahol valószínűleg nem kinevetik a lelkesedésedet, hanem támogatni fognak és elindulhatsz. De nálunk például a TDK programfüzetbe mindekninek oda volt írva, hogy milyen szakos: én pl. közgazdásznak tanulok és oda volt írva, hogy "Gazdálkodási és menedzsment szak I. évf.", tehát igazából tudja a bíráló is, és aki meghallgatja az előadásod, hogy valójában mennyi "közöd" van a témához.


Majd azért írd meg, hogy sikerrel jártál-e a tanár felkutatásával! :D


Egyébként milyen jellegű a kutatási témád? Mivel kapcsolatos?


Sok sikert hozzá! ;)

2011. máj. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :-) A humántudományi szekció érdekelne. Magyar nyelvi témában írnék, elsősorban a verbális humorról.
2011. máj. 30. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!