Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Metek emelt + fizika, kémia?

Metek emelt + fizika, kémia?

Figyelt kérdés

Jövőre (11.) felvettem ezt a három tantárgyat emelt szintű óraszámba. Matekból mindenképpen szeretnék emelt színtű érettségit, mellé csinálnék egy fizikát vagy kémiát, de nem tudok választani, mert mindkettőt szeretem, csak így tényleg sok lenne, valamelyiket le kéne mondanom.

A fizika reálisabbnak tűnik a matek mellé, mert a kémiához inkább biológia való. Bár a bisszal sincs bajom, de abból nem akarok érettségizni.

Ti mit ajánlanátok? Hova lehet menni emelt matek+ fizika illetve emelt matek+ kémiával (főképpen ezt nem tudom hogy mihez kellhet) ?


A segítő szándékot előre is nagyon köszönöm :)


2011. máj. 27. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ha magamból indulok ki, Kémiát választanék. Szerintem a fizika nagyon nehéz, bár lehet, hogy jó a tanárod, de én semmit se értettem meg az idő alatt, amikor tanultam, bár 5-ös voltam belőle mindig. De a kémia izgalmasabb nekem!

Matek + Kémia rengeteg helyre jó. vegyész, vegyészmérnök, kémia tanárokból is hiány van, ami nem keres sokat, de sok nebuló áll bukásra kémiából így külön órákat is tarthatsz sok pénzért.

2011. máj. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A továbbtanulás szempontjából mindegy, egyedül az építész szakon nem fogadják el a kémiát, mindenhol máshol, ahol elfogadják a fizikát, ott jó a kémia is. Válaszd azt, amelyiket jobban érzed.
2011. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

akkor lehet az lenne a legjobb, ha mindkettőt tanulnám, mert szükségem lesz rá és amelyik jobban megy abból érettségizek, nem?

2011. máj. 28. 12:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Kicsit sok lenne mindhárom, döntenem kéne. A matek mindennél fontosabb és a fizika sokkal közelebb áll hozzá meg sokkal könnyebnek is tűnik.
2011. jún. 4. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:
csináld ezt: matek emelt, fizika emelt, kémia közép. Én ezt ajánlom:D
2011. jún. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja ha ez ennyire egyszerű lenne... XD De amúgy szerinted miért?
2011. jún. 20. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!