Hogyan lehetnék okosabb?

Figyelt kérdés

Olyan butának érzem magam néha,pedig kiemelkedő tanulóként tartanak számon a suliban is,meg azon kívül...országos versenyek,nyelvvizsgák,tanulmányi eredmények,meg mittudoménmimiatt...


19 éves vagyok,de az eddigi tiniévekben is olyan sok idő ment el butaságokkal szerintem :/ !!! Amikor tanulhattam volna... Meg az is fura,hogy megtanulok valamit,tudom,hogy tudom,de nincs kedvem visszamondnai vagy beszélni róla...


Lehet az a baj,hogy nincs kivel megbeszélni?

Vagy bennem van a hiba?

Vagy az önértékelésem alacsony???

Nem tudom mi van velem néha,veletek szokott ilyen lenni??


2011. máj. 28. 05:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a motivációhiány a gond?

Középiskolában még a mechanikus tanulás jellemző, ez a poroszos oktatási rendszernek köszönhető. Bebiflázod, ami a könyvben van, aztán kész, ettől elfásulhat az ember.

Én egyetemen sokkal jobban érzem magam, mert meg lehet beszélni a dolgokat, értelmezni, vitázni, ilyesmi (persze nem az előadásokon van erre lehetőség, hanem a csoporttársakkal, illetve szakkollégiumban). Izgalmas, ha az embert gondolkozásra ösztönzik. Ha nem, akkor érdektelen lehet az egész.

2011. máj. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hello én 18 vagyok..Sokszor gondolkodtam én is ezen,és az eredményeimmel is hasonló a helyzet.Szerintem élni is kell,rövid az élet.

Úgysem a középsuliban fogod összeszedni a legtöbb tudást,hanem az egyetemen.Majd ott tanulhatsz a végtelenségig,de el ne felejtsd,h ez a fiatalságod.

2011. máj. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha sokat olvasol, akkor onnan is tudhatsz meg dolgokat. Én pl. elég sok dolgot tudok könyvekből. Nem a lexikonokra gondolok, hanem a regényekre.
2011. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!