Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék "okosabb"?

Hogyan lehetnék "okosabb"?

Figyelt kérdés

Azt hiszem az "okos" helytelen kifejezés, inkább műveltebb, tájékozotabb...stb.


Észrevettem, hogy bizonyos társaságokban csak olyan témák vannak, amikhez abszolut nem tudok hozzászólni. És ha kérdeznek, például személyes véleményt, még kellemetlenebb a szitu. És gyakran előfordul, hogy egy több órás beszélgetést végig kuksolok csendben...


Olyan témákra gondolok, mint politika, Magyarország helyzete (gazdaság, pénzügy...stb). De bármi másról szó lehet, én semmit nem értek, pl.: vallás, történelem, irodalom...bármi.


A gimnáziumot nem fejeztem be egyébként, ennek biztos köze van ahhoz, hogy ilyen tanulatlan vagyok és buta.


Hogyan lehetnék kicsit "okosabb"?

Vannak könyvek, amiket mindenképp érdemes elolvasni? Vagy hol kezdjem?


20/L


2011. okt. 17. 17:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy tegnap 22:00 órakor volt egy hasonló kérdés. Ott inkább csak vita volt, mint hasznos válasz, remélem, azért én kapok egy kis segítséget.
2011. okt. 17. 17:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Vegyél folyóiratokat, könyveket a témákban, járj könyvtárba, olvasgass a neten. Nem emelnék ki semmit, rengeteg van, amit érdemes olvasni. Szakíts egy kevés időt ezekre minden nap, érdekeljen a dolog, alakuljon ki a saját véleményed. Sokat olvass, majdnem mindeg, hogy mit, ez serkenti az agytekervényeidet :)
2011. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem mindegy, hogy mit. Hiába olvasok el 15 szakácskönyvet, attól biztosan nem leszek műveltebb...


És semmi ötletem nincs, hogy milyen könyvet lenne érdemes olvasni, nem ismerem a Magyar írókat, költőket. És szerintem Magyar irodalommal kellene kezdeni, hamár nekiállok olvasgatni. Aztán jöhet a többi. De nem tudom, hol kezdjem, pár könyv tipp tényleg jól jönne.


Mi az, amit "illik" elolvasni? Szeretném, ha a szókincsem is kicsit gazdagabb lenne. Olyan könyveket is olvasnom kellene, amiben idegen kifejezések vannak, az is hasznos lehet, ha egy beszélgetésnél valaki használ ilyen kifejezéseket, akkor legalább érteni fogom.

2011. okt. 17. 18:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Az indexen olvasgass, pl a politika részben. Ott ha ismeretlen kifelyezéssel találkozol utánanézel a guglin :-) Olvassgass ujságot.
2011. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Műveltebb nem leszel de jó kajákat tudsz legalább csinálni. :D :D :D

Különben a logikus gondolkodásmód fejlesztése a lényeg. Hiába olvasod te ki az összes könyvet attól maximum lexikális tudásod lesz. Azzal meg mire mész? Nézz tudományos műsorokat meg dokumentumfilmeket. Attól legalább ragad rád valami. A történelmi filmeket nem ajánlom mert a történelem fele kamu.. Mindenki átköltötte a saját verzióára. Aztán most ezt oktatják...

A könyvektől maximum a gyorsolvasásod fejleszted ki.

De attól nem leszel művelt. Én sem vagyok művelt pedig minden érdekel mindenről tudok egy kicsit. De ennek ellenére néha olyan gumicsizmás mezei tájszólásom van hogy még nekem is sérti a fülemet XD

2011. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Igen, az iskolai történelem tananyagban valóban sok tényt szándékosan elferdítenek, illetve félremagyaráznak. Sok mindent el is hallgatnak. Ezért abszolút politikamentes független történész írók könyveit érdemes csak olvasni. Egyébként szerintem az egyik legjobb tudományág a történelem, ha kiemeljük az ok-okozati összefüggéseket és sikerül abból a hatalmas adathalmazból levonnunk a szükséges következtetéseket.
2011. okt. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A politika műveltség mi??

O hogy tegyem a...

Azért mert tudsz pár felkapott külföldi eredetű szót még lehetsz olyan sötét mint az éjjszaka.


Én a főiskolásokon lepődök meg hogy milyen műveltek..

Megtanulnak egy pár szép hangzású szót használni de semmi több

Azután a szakdolgozatukat kimásolják a google-ból. jobb klikk másolással.

Majd leadják és ötös...


Utána elmennek tanulmánykirándulásra külföldre és bebasznak mint az állat egyik fele elvonul hogy keféljen egyet partyba a másik fele szétokádja a folyosót a többi meg lecsavarja a wcben a lámpabúrát hogy bele kuláljon majd és vissza csavarja a helyére és villog ,mert ez szerintük ku..vicces. :( Ez valós esemény volt.

De legalább le tudom ezt írni kulturáltan felsőfokú nyelvhasználattal igy hangzik.. :)


A diákok kissé iluminált állapotban kapcsolatot kezdeményeznek ,majd elkezdődik az operatív program.

A partnerek metodikája a területfejlesztés.

(Isznak okádnak mint a gödény és kefélik egymást orrba szájba)


Eközben a toaletten új projekteket fejlesztenek ki saját szórakoztatásukra.

Az orientáció végén beadják a pályázatot majd marketingelik extrém ,pulzáló megvilágítással. (Belekulelnak a lámpába és villognak vele.)


Másnap az erőforrások vizsgálata van a fókuszban. (másnapos vagy mint az állat)


Tessék igy jobb.. most okosabbnak tűnök? :P

2011. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én nem okosabbnak akarok tűnni. Csak érteni szeretném, amiről mások beszélnek. És a politika nem műveltség kérdés, hanem tájékozottság.


Az csak a "plusz" lenne, ha néhány témát nem csak értenék, hanem hozzászólni is tudnék.


Egyébként az a legbosszantóbb, mikor egy beszélgetés során rengeteg idegen kifejezést használnak és nekem fogalmam sincs, miről van szó, miért nevet mindenki, vagy miért bólogatnak bőszen. Ilyenkor nem pattanhatok fel, hogy elszaladjak internetközelbe és google-izzak.


De az is olyan kellemetlen, hogy nem szólalok meg.

Egyébként a lexikális tudás is valami, illetve több, mint a semmi.


Na de látom, könyv tippket hiába várok. :-)

2011. okt. 18. 12:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Valaki írta, hogy olvass politikát aztán keress rá az ismeretlen szavakra.

Nah, én úgy mondanám, hogy olvasd, ami érdekel, és keress rá az általad nem ismert szavakra.

G.

2011. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!