Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miert megy nagyon sok ember...

Miert megy nagyon sok ember turizmus-vendeglatas szakra? Evente tobb ezer ember vegez ezeken a szakokon, de nincs annyi munkahely!

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert jól hangzik, esetleg tényleg ez érdekli őket, nem tudják, hogy ennyire nem tudnak vele elhelyezkedni.
2011. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mert azt hiszik, hogy ezzel szállodaigazgatók lehetnek. De nem... Az a probléma ezzel a szakkal, hogy hiába vagy bent minden órán, és tanulsz, mint a gép, semmire sem mész vele, ha nem ismersz embereket. A lakótársam turizmusos, ül bent a szobájában és tanul, közben pedig a tankörtársai még a nevét se tudják. Így nem lehet befutni ezzel a szakkal. Amúgy én magának ennek a képzésnek nem sok értelmét látom, mert gyakorlatilag ugyanott van vele az ember, mint az OKJ-s turizmussal.

2011. máj. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nos, nem mindenki ugyanazért. Van, aki csak azért mert jól hangzik, és "én bizony szállodaigazgató leszek" hozzáállásuk van. Van, akinek tényleg ez az álma, régóta ezt szeretné csinálni. Van, aki azért, hogy ne legyen matek, aztán jól pofáraesik, hogy biza keményen van matek. Vagy olyanok, mint én, akik nem a turizmusban akarnak elhelyezkedni, hanem egy kapcsolódó szakmában, de úgy gondolják, kell a szakismeret. De ennyi erővel kérdezhettél volna kommunikációst, nemzetközi gazdálkodásost, szabad bölcsészt, kermarkost. Ott is rengetegen vannak, de minek? A nagy része az első év után kihullik még a gyengébb főiskolákról is.
2011. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Minden kezdet nehéz na és. Én egy "gyengébb" főiskolan végeztem azért mert nem akartam fizetni bgf nyelvi hozzájarulasat és nem bántam meg. Kutatásokban vettem részt,még ma is végzettkent résztveszek, erasmusos voltam, erasmusos ip projectben vettem részt, pesti luxus szállodában voltam gyakorlaton,ott dolgozom egy éve,januártól kezdem a csoporton belüli menedzsment tréninget... És képzeld igy haladok az igazgatói poszt felé- protekcio nélkül... Nehéz volt főleg suli után egy hónapig nem volt munkám,úgy hogy már diploma előtt kerestem munkát... Behivogattak interjúkra de semmi majd egyszer hívott a gyakhelyrol a hr ez csütörtökön volt,pénteken interjú és tüdőszuro, hétfőn pedig már dolgoztam...
2012. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!