BKF-HFTGK vagy BGF-KVIK Turizmus-menedzsment MA?

Figyelt kérdés
Utolsó évemet kezdtem meg idén turizmus-vendéglátás alapszakon, és érdekelne, van-e valamilyen tapasztalatotok, melyik intézménybe lenne célszerűbb folytatni MA képzésben? A BGF nevesebb, viszont a BKF-en sokkal érdekesebb a 2 induló szakirány, ide több pont is kellett az idei felvételinél. A munkáltatók viszont inkább a BGF-es diplomát részesítenék előnyben. Mit gondoltok? Előre is köszönöm!
2011. szept. 20. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Felejsd el a turizmus-vendéglátás szakot. A turizmus egy éve pang Magyarországon és az egyetemek, főiskolák okádják ki az ilyen diplomásokat, nagy részük munkanélküli.
2011. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsőnek: nem turizmus-vendéglátás szakról van szó, hanem turizmus menedzsment mesterképzésről...

Én mindenképpen a szakirányokra hagyatkozva döntenék, hiszen azok nagyban meghatározzák a képzést, meg hogy mit fogsz tanulni, és mi lesz a végzettséged. A munkáltató nem feltétlenül azt fogja nézni, hogy hol végeztél, inkább a szakmai tapasztalatodra lesz kíváncsi. BKF-en van Karrier Centrum, ők tudnak segíteni gyakorlati hely keresésben, illetve álláskeresésben is, de szerintem menj majd el a nyílt napjukra, és győződj meg személyesen arról, hogy mi lenne a jobb Neked.

2011. szept. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Igen, valóban az kéne hogy számítson, viszont régen azért találkozott az ember olyan álláshirdetésekkel, amiben pl. "Kodolányisok kíméljenek." állt. Én is Kodolányis vagyok, és igenis magas színvonalú turizmusképzés folyik az intézményben, kiváló tanárok segítségével.

A BGF-en az Egészségturizmus szakirány érdekelne, BKF-en pedig mindkettő; Turisztikai desztinációs menedzsment, vagy a Világörökségek turisztikai menedzselése, ami Európában egyedülállónak számít, mert csak a Sorbonne egyetemen hallgatnak hasonlót. Ha a szakmai tapasztalatszerzés lehetőségét nézem, mindenképpen a BKF-et választanám, ha pedig a későbbi elhelyezkedési lehetőséget, akkor a BGF-et. De igaz, el is megyek majd a nyílt napokra. :)

2011. szept. 21. 09:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg aszerint is mérlegelhetnél, hogy mennyire tudnál elhelyezkedni egyikkel vagy a másikkal, illetve, hogy melyikkel foglalkoznál legszívesebben (akár egy életen keresztül...)
2011. szept. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!