Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztásban egy kis...

Pályaválasztásban egy kis segítség?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok,jelenleg közgázba járok de a matekhoz,reál tárgyakhoz semmi érzékem.

ellenben nagyon jól megy a nyelv,ha tehetném angoltanárnak mennék.

de sajnos fősulira nincs pénz,nem tudnék bekerülni államira.

OKJ-s képzésekben gondokozom,a legjobban a fodrászat vonz,de anya erről is le akar beszélni,mert nincs pénz a tanműhelyi gyakorlatra.

ami még tetszene az a rendezvényszervezés,de arról is lebeszéltek.

szerintetek mit tanuljak?


2011. jún. 13. 17:59
 1/5 anonim válasza:
Az is lehet hogy elmész dolgozni! és majd ha összekerestél egy kis pénzt akkor viszont azt tanulhatsz amit szeretnél - ez is lehet alternatíva! én középiskola mellett is dolgoztam hétvégenként!és én utáltam hogy a szüleim arra kényszerítettek hogy tanuljak, pedig semmi kedvem sem volt hozzá ráadásul ők is megmondták hogy mit! :) csomó elpazarolt év! ha lett volna elég erőm másképp csináltam volna! ha valami olyat kezdesz el amit nem szeretsz... akkor hidd el ott fogod hagyni! vagy gyűlőlni fogod és nem is abban a szakmában helyezkedsz majd el!
2011. jún. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt nem hagynák,hogy csak úgy dolgozzak,max. úgy ha járok vhova estire és közben szakmát tanulok,ez nekem is egy jó alternatíva lenne de,hogy hova milyen OKJ-sre jelentkezzek amiből még meg is élnék ha esetleg nem lenne lehetőségem továbbtanulni azt nem tudom:S
2011. jún. 13. 18:06
 3/5 anonim válasza:

első vagyok:)

ismerős a szitú :) mintha csak 11 éve uez történt volna velem!

hát Okj-sból dunát lehet rekeszteni... marketing, könyvelő, ....vendéglátás, szálloda.... turizmus. rendezvényszervezés.. ha nincsenek ilyen kapcsolataid akik utána felvennének dolgozni is akkor felejtsd is el!!! egyvalamit tudsz megmondod a szüleidnek hogy szeretnél külföldre menni munkát szerezni és így a nyelvtudásodat is megalapozhatod! talán még ez egy járható út. ? nem tudom?!

2011. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
megértelek, di hidd el, akármit akarsz le fognak beszéni a szüleid. ez mindenhol igy van a szülők mindig a legjobbat akarják, csak nem biztos hogy a gyereknek tetszik. csináldd amit szeretnél én azt mondom. én most érettségizem ,hasonló cipőben járok, fősulira tuti nem megyek, nincs pénz, még addig azt megszerzem munkával. Lehet többet fogunk keresni, mint egy mérnőki diplomás, aki nem tud vele elhelyezkedni. Ha fodrász szeretnél lenni, csináldd csak. Egy Okj-val több lesz, és egy lehetöséggel is több lesz. A nyelvet addig meg még tudod képezni!
2011. jún. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Az alapvetően jó gondolat, hogy nem erőlteted az egyetemet, főleg nem a humán irányt. Egyetemből csak műszakinak van értelme jelenleg. Bár az hogy nem vennének fel államira hülyeség, mivel még min. 1 éved van az érettségiig, és a középiskolás tananyagot néhány hónap alatt meg lehet 5-re tanulni akárkinek, csak kell foglalkozni vele minden nap jó pár órát :) És akkor nem hogy állami szintet el lehet érni, hanem még 1 jó egyetemre is be lehet kerülni.

Az okj-vel kapcsolatban: ne hagyd magad lebeszélni. Ha szeretnél fodrásznak menni, akkor csináld végig. Itt a nyár, dolgozzál, tedd félre a pénzt. És még az okj előtt is lesz min. 1 nyár (nem tudom mikor érettségizel), szóval 2 nyár alatt biztos, hogy össze tudsz szedni elég pénzt bármire is!

2011. jún. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!