Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Írnátok véleményeket a kaposvá...

Írnátok véleményeket a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Az "alap" infókat tudom a sulival kapcsolatban. Inkább tapasztalatok, vélemények érdekelnének az iskola erősségéről, tanárokról, stb..
2009. márc. 21. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nyelvet vagy humán tárgyakat akarsz tanulni, akkor jó választás. A kéttannyelvű és a nyelvszakos osztályai elég jók, az informatika gyenge. Nem túl konzervatív iskola, eléggé diákközpontú, de én ezt nem érzem annyira előnyének.


Ha reál vagy természettudományos irányú az érdeklődésed, akkor semmiképpen se a Munkácsyba menj, hanem a Táncsicsba! De ott a magyar, töri szak is megállja a helyét, viszont a nyelvszakok a Munkácsyban egyértelműen jobbak.


- egy ex-Táncsicsos -

2009. márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát én inkább a humán tantárgyakból vagyok jobb, meg azok jobban is érdekelnek.

A Táncsicsról azt hallottam, hogy nem igazán diákközpontú, a szüleim nem is szeretnék, hogy oda menjek..


Amúgy azt jól tudom, hogy a Táncsics után a Munkácsy az egyik legrősebb gimi?


Ja és köszi a választ.. :]

2009. márc. 22. 11:13
 3/11 A kérdező kommentje:
*legerősebb :D
2009. márc. 22. 17:09
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Hogy nem diákközpontú? Hát, fene tudja. :) Én szerettem oda járni, és minden tanárral jóban voltam, a legtöbb igazságos és korrekt is volt. És nagyon nagy egyéniségek tanítanak ott. :) Én úgy gondolom, hogy a Táncsics sem annyira konzervatív, mint amennyire annak kéne lennie, de tény, hogy a Munkácsyban többet megengedhetnek maguknak a diákok. Nálunk a hiányzást is elég szigorúan vették, persze ez függ az ofőtől is.


Azért nem kell a szüleidnek féltenie téged a Táncsicstól (ha esetleg úgy döntesz, hogy oda mész), nem konzervatív annyira, csak próbál gátat szabni annak a felfogásnak, hogy a diák annyira nagymenő, hogy azt csinál, amit akar. Én ezt szerettem benne (meg persze a jó tanárokat :) ). De jó suli a Munkácsy is - a saját pályáján, ugyanúgy, mint a Táncsics. Esetleg annyival keményebb a Táncsics, hogy jobban az életre nevel. Viszont elég jó "szellemi élet" folyik az órák után is, sokrétű szakkörök, OKTV felkészítés, minden, amit akarsz. :) Ja, és ne hidd, hogy a Táncsics-Munkácsy utálja egymást, ez már csak amolyan "hagyomány". :)

2009. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát a legtöbb Táncsicsos ismerősöm nem szereti, ezért gondolom.

Mondjuk én nem is szeretnék a Táncsicsba menni. Inkább a Munkácsy, vagy még esetleg a Gyakorló.

Amúgy azt nem hiszem, hogy ellentét van a két suli közt. Nem is hallottam semmi ilyenről.. :)

2009. márc. 22. 20:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem hallottál? :) Majd fogsz.


Hát míg oda jártam, én sem szerettem annyira, de nagyon sokat köszönhetek neki, és utólag csak jó emlékeim vannak, és jó alapot is kaptam az egyetemre. :) Inkább a Munkácsyt válaszd, mitn a Gyakorlót.

2009. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát a Munkácsyt jobban szeretném, de attól félek, hogy nagyon elrontom a felvételit. [Bár azért annyira csak nem tudom, hogy ne vegyenek fel..] A Gyakorló csak erre az esetre lenne, mivel ott csak a bizonyítványt nézik..


Amúgy milyen ellentétekről van szó? Mert nem rémlik, hogy hallottam volna valami ilyesmit..

2009. márc. 23. 17:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát legendák keringenek arról, hogy a Táncsics meg a Munkácsy (mint két rivális iskola, ami eleve hülyeség) mennyire utálja egymást. Hogy a táncsicsosok lenézik a mukácsysokat és fordítva. Persze ennek nem sok értelme van, hiszen teljesen más a két iskola erőssége, de sajnos voltak (és vannak még mindig) mindkét iskolában olyan tanárok, akik gerjesztik ezeket az ellentéteket. Ne adj majd az ebből adódó előítéletekre, mindig azt tartsd szem előtt, hogy mindkét iskola jó alapot ad ahhoz, hogy véghez vidd azt, amit eltervezel.
2009. márc. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát ennek tényleg nincs sok értelme..

Mondjuk én nem vagyok az a fajta, aki foglalkozik az ilyenekkel..

2009. márc. 24. 20:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha már az ellentétről is szó volt...én a Munkácsyba jelentkeztem,mind a négy barátnőm a Táncsicsba.Ők a legjobb és legmegértőbb barátaim,és mi sosem fogjuk egymást utálni,meg lenézni.Attól még hogy másik suliba megyünk,a barátság nem szakad meg.Ha oda akarsz jelentkezni,rem majd talizunk!:D:D
2010. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!