Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira járók/készülők! Ti...

Orvosira járók/készülők! Ti egyszerre érettségiztetek (tervezitek) mind a 6 tárgyból? Nem volt túl sok?

Figyelt kérdés

Főként előrehozott érettségikre gondolok, kihagyni nem szeretnék évet (kivétel ha nem vesznek fel, de akkor muszáj lesz).

Szóval szerintetek érdemes-e letenni előrehozottan pl. a nyelvi érettségit, hogy akkor már csak 5 tárgy legyen? Vagy inkább várjak, csak jobban sikerülni 12. végén? Az utóbbi szimpatikusabb nekem, de sokan próbálnak az elsőre rábeszélni, mondva, hogy a tudásom megvan hozzá.


2011. jún. 17. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én egyszerre érettségiztem mind a hat tárgyból. Nem haltam bele. Viszont utólag azt mondom, hogy akkor kellett volna megcsinálnom a német előrehozottat, miután meglett a nyelvvizsgám. Azt hittem érettségiig még fejéődök, de csak leépültem:D

De szerencsére így sem lett rossz, és nem múlt rajta semmi:)

(Egy másodéves:))

2011. jún. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni egyszerre a 6ot is, egyik volt osztálytársamat így vették fel a fogorvosira. Én nyelvből 11. végén megcsináltam az előrehozottat, a maradék ötöt 12-ben, rendes érettségikor, és felvettek az orvosira. Kicsit húzós volt, mert nem duplázni akartam, hanem arra mentem, hogy minden jól sikerüljön. Jól is sikerült:)
2011. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha előrehozottat teszel nyelvből, akkor lehet, hogy az utolsó évben már nem engednek be a nyelvórára, mivel érettségid van, és elesel még egy éves ingyenes nyelvtanulási lehetőségtől. Onnan jön a felejtés vagy a pénzes tanfolyam. Másrészt viszont egy nyelvi érettségire felkészülni nem túl megterhelő, ha éveken át rendesen tanultál. Szerintem nincs is igazán mit készülni, szemben mondjuk a biológiával. A nyelv nem kampányszerű tanulás kérdése.


Szerintem előrehozottat abból érdemes tenni, aminek a tanulását már befejezted, és onnantól csak felejtenél (földrajz, info, kémia...).

2011. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem bántam meg, hogy angolból előrehozottat csináltam. Egyrészt így volt gyakorlatom (ma érettségizem le véglegesen, úgyhogy már érett vagyok :D), másrészt tudtam szintemelőzni, így ingyen meglett a nyelvvizsgám, de persze a közép lett a jobb :)
2011. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20:20 ez h.lyeség, osztálytársaim is megcsinálták előrehozottan az angolt és akármikor beülhettek órára, amikor csak akartak... meg se kellett nekik kérdezniük
2011. jún. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a te osztálytársadnak megengedték, még nem biztos, hogy minden iskolában mindenkinek megengedik, ez helyileg dől el. Tehát a hülyeségezést nyugodtan kihagyhatod.
2011. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

A nyelvvizsgám már megvan, viszont vannak olyan területek amikben fejlődhetnék még, szóval azért jól jönne az a pár angol óra.

Igen, én is azt remélem hogy majd kevés készüléssel is menni fog 12.-ben. Csak sokan riogatnak hogy túl sok az a 6 tárgy meg nem fogom bírni, de úgy érzem nem a nyelvvel lesz a legnagyobb gondom. :D

2011. jún. 17. 22:32
 8/11 anonim ***** válasza:

simán le tudsz érettségizni 6 tárgyból. tényleg nem a nyelven múlik. :) ha a két választottadra jól felkészülsz és sokat tanulsz rá, akkor tuti meglesz. :)

én mondjuk tettem előrehozottat 1 nyelvből, ami a választott tantárgyam is volt, így ez nekem kényelmes volt, mert nem folyt össze a két nyelv. pl így megéri előrehozottat tenni. de sztem neked nem oszt, nem szoroz. főleg, hogy rendes érettségikor a saját tanárod javítja, szóbeliztet, ami nem hátrány... ;)

2011. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. :)
2011. jún. 19. 14:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha amúgy nem teher a nyelv, akkor ne érettségizz belőle előre. Nálunk pl. jó döntés volt, mert a tanárnő mindenféle felesleges, buta szövegeket tanultatott meg velünk állandóan, A4es terjedelemben, aminek se az életben, se a nyelvvizsgán, se sehol nem vettük amúgy hasznát, viszont feleltetett belőle, és elvett egy csomó időt a megtanulásuk. Könnyebb volt, miután ilyen hülyeségekkel már nem kellett törődni:D
2011. jún. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!