Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tehetnék még kémiából...

Hogyan tehetnék még kémiából emelt szintű érettségit?

Figyelt kérdés
A mi sulinkban külön órákra kell járni, ha valami plusz tantárgyból akarok érettségizni az előírtakon kívül. Én a biológia fakultációt választottam 11.osztályban, mert azt hittem elég az orvosira. Nem rég tudtam meg, hogy kell mellé fizika vagy kémia érettségi. Nagyon el vagyok keseredve. :'( Próbáltam mást nézni, de engem nem érdekel semmi más az orvosin kívül! Jövőre, 12.-be ha bejárnék kémia faktra az elég volna? Mit tegyek? Újra járjam a 11.-et, de már a kémia faktra is járnék? Nem tudom mi a teendő ilyenkor.
2011. jún. 17. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is minden iskolában van fakultáció, másrészt az ember egy 16-17 éves diáktól azért már elvárná, hogy úgy választ, hogy előtte egy picit utána néz, hogy mi is kell az adott szakra, amit ő kinézett. Bocsi nem pocskondiázni akarlak, de remélem ez tanulság lesz a jövőre.

Na most a kémia szerencsére egy olyan tantárgy, amire egy év fakultáció is teljesen elég a felkészüléshez. Annyit viszont hozzá tennék, hogy legyen meg a kellő szorgalmad, sőt, ha teheted nyáron, mondjuk úgy augusztusban járj el kémia tanárhoz, hogy a lemaradásokat minél hamarabb bepótold. Viszont ezt inkább középszintre értem, emeltszintet ,ha nem muszáj most ne próbáld meg, vagy max akkor ,ha tényleg nagyon elszánt vagy és sok szabadidővel rendelkezel. Ahhoz azért már nem biztos, hogy elég az 1 év a többi mellett.

Sok szerencsét és különben meg jó vakációt :)

2011. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kötelező faktra járni ahhoz, hogy vmiből emelt érettségit tegyél. De egyébként jövőre kérd meg a tanárt, hogy bejárhass órákra. De nem árt, ha mellette otthon is foglalkozol vele, esetleg keresel egy különtanárt.

Egyébként az elsővel egyetértek. Nem árt időben utánanézni a dolgoknak...

2011. jún. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Járjál fakultációra, és tanulj mellette. Az érettségi jelentkezésnek nem feltétele semmiféle fakultáció, csak a tantervi alapkövetelmény teljesítése. Ez nem függ az iskolától.
2011. jún. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát ezt jól elrontottad. Most szemétnek fogok hangozni de megérdemled. Mért nem tudsz előre gondolkodni. Én már 9ben tudtam h milyen faktra/specre kell mennem, hogy mehessek az orvosira. Különben is a kémiát nem fogod megtanulni egy év alatt. hiába vagy elszánt ennyid idő kevés hozzá. Maximum középfokra ha fel tudnál készülni, de az sem lenne olyan sikeres. Tehát nem tudok tanácsot adni. Menj biológusnak. Vagy majd miután leérettségiztél halasztasz egy évet és abban az egy évben külön tanár segítségével felkészülsz rá
2011. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: Azért ennyire ne legyél már rosszindulatú. Orvosihoz kell ám némi empátia is, nem csak magolás meg ész.


Fel lehet készülni egy év alatt is, ha az embr szorgalmas. De nem árt hozzá segítség.

2011. jún. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14:02 nagy a mellénye, és nagyfokú magabiztossággal osztja az észt, de nem kell becsinálni a dumájától. Kevés ember tudja 15 éves korában határozottan, hogy mi akar lenni, és ez így normális. Másrészt az is lehet, hogy 14:02-nek csakugyan kevés lenne egy év a kémia megtanulásához, de attól még egy átlagosan értelmes és átlag felett szorgalmas és motivált embernek bőven elég lehet (főleg, hogy most itt a nyár, és lehet pótolni).
2011. jún. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A kortársaimhoz képest én még elég tájékozott vagyok, többeknek még elképzelésük sincs mi szeretnének menni, faktot meg muszájból választják, ami éppen tetszik nekik. Most nyáron behozom az elmaradottakat, így szeptemberben már felzárkózottan folytatom a többiekkel.
2011. jún. 18. 21:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy sportoló, hogy napi 5 órát szánj edzésre és nem kell dolgoznod, hogy eltartsd magad, akkor biztosan feltudsz készülni. Akarat kérdése.
2011. júl. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok: az aki szerint nem lehet felkészülni téved. Nyilván sok időt, szorgalmat igényel, de abszolút teljesíthető, hiszen 1 éved van rá. Remélem sikerült :)
2011. júl. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!