Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha halálod után kiderül, hogy...

Ha halálod után kiderül, hogy rossz vallást választanál. Mi lenne a mentséged rá?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 09:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
39%
Kit érdekel? A pokolban úgy is sok az ismerős.
2011. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Andizsuzsi ***** válasza:
22%
Nem értem a kérdést. Mi az, hogy a halálod után derül ki? Isten előtt? És mi az, hogy rossz vallás?
2011. okt. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
58%

"És mi az, hogy rossz vallás?"


szerintem a kérdező úgy érti, mint Hamvas Béla, aki az összes tradícionális vallást (kereszténység, zsidóság, iszlám, hinduizmus, stb) jó vallásnak tartja, míg a materializmust, ateizmust rossz vallásnak.

2011. okt. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
39%

Ez a kérdés már önmagában problémákat vet fel. Én, mint materialista, aki hozzáállásából kifolyólag elvet felsőbb hatalmat, nem igazán mondanám, hogy választottam, a vallást meg végképp nem :D


Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb ember nem választhat vallást magának.


A szülei kijelölnek számára egy utat, és azon megy tovább, mivel abban nőt fel. Nagyon kevesen vannak, akik gyökeresen elfordulnak attól, amiben felnőnek, és amit egész gyerek/fiatalkorukban helyesnek tartanak/tartatnak velük.


Amúgy, nem lenne mentségem. Ha van isten mégis, és számára csak az elfogadható, aki jár imádkozni, templomba, stb, akkor megyek inkább a pokolba. Normális, emberhez méltó életet élek, kivéve a vallás részét. Ha ez mégis elvárás, akkor az a mentségem, hogy nem azért születtem, hogy valami, számomra láthatatlan, érzékelhetetlen, kimutathatatlan zsarnokoskodó valakit szolgáljak. :)

2011. okt. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Tartok tőle, hogy akkor már semmi.
2011. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb ember nem választhat vallást magának.

De, minden ember választhat magának. Igaz ugyan, hogy a szülők kijelölnek egy utat (azzal is, ha nem jelölnek ki), de ezen felnőtt fejjel bárki változtathat saját meggyőződésednek megfelelően. A többivel alapvetően egyetértek, leszámítva a zsarnok Isten képét, mert bár én vallását gyakorló hívő vagyok, az én elképzelésem szerint Isten nem büntet meg senkit azért, amiben hisz vagy nem hisz. Sokkal inkább ítél meg a cselekedeteink, mint a hitünk alapján.

2011. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Nem a vallás üdvözít, hanem a hit. A hit pedig már itt a földön megmutatja a "gyümölcseit".


Sokak számára a boldog élet illúzió. Jézus Krisztus azonban olyan életet mutatott be, és kínál fel a követőinek, amely már itt a földön tartós és körülményektől mentes boldogságot nyújt, mert a szeretet életrendje megszabadít az önzés hatalmától és valódi szabadságot nyújt.


Üdv. Péter

2011. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
28%
A hit sem üdvözít, hanem a hittel át lehet venni az üdvösséget, mintegy lelki kézzel. Sem a cselekedet sem a hit nem érdemszerző, az érdem egyedül Jézus váltság áldozata.
2011. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
Körülményektől mentes? Ilyet Jézus sehol sem ígér, sőt, ígéri, hogy a követőit leköpik, üldözik, úgy mint őt, ellenben ígéri, hogy mindezek ellenére megtart. Amit te hirdetsz Péter, az sikerevangélium, és olyat nem ismer a biblia.
2011. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%
ebben az értelemben nincs olyan,hogy rossz vallás.mindenki megismerekedhet azzal a hitrendszerrel halála után,amiben hitt.ezt viszont ő választotta.Ha egy bizonyos hitrendszer valósággá vált az illető életében,viszont annyira abszurd(pl.örök pokol),hogy csak hátráltatná az élete további kiteljesedésében,és a béke,boldogság elérésében,akkor minden bizonnyal a segítségére sietnek olyan eltávozott lelkek,akik felismerik ezt,és segítik a tudatát magasabb szintre emelni,hogy felhagyjon az értelmetlen szenvedéssel,és önmaga korlátozásával.persze ez csak akkor fog sikerülni,ha az illetőben is van némi nyitottság,mert ezek a szerető lelkek nem erőltetnek rá másokra semmit.tehát ha valaki megszállottan és makacsul hisz az örök pokolban,azon más sem tud segíteni(márcsak azért sem,mert az illető ezt kérte a teremtőtől,és folyamatosan ezt is fogja kapni)akkor csak úgy kerülhet ki onnan,ha már a sok szenvedés után végre felismeri a tudata,hogy saját megszilárdult hite okozza a szenvedését(nem pedig egy rajta kívül álló ítélkező bíró küldte oda)és,hogy ez nem vezet tovább sehova.
2011. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!