Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes tovább tanulnom?...

Érdemes tovább tanulnom? Milyen szakot ajánlotok és milyen sulit?

Figyelt kérdés
Jövőre végzős leszek, 3,5-ös átlaggal végeztem a harmadik osztályt. Ennél csak rosszabb volt az átlagom középsuli ideje alatt, most szedtem magam össze. Mindenképp tovább szeretnék tanulni. Nem tudom még mit. Inkább a humán dolgok érdekelnek. Divat é stílus tervező szakon vagyok, imádok modellkedni is, de ez nem minden, mert a szépség múlandó, én meg le szeretnék rakni az asztalra valamit, magamat is túl akarom érni. A harmadikos átlag nagyon beleszámít a pontokba? Jövőre nagyon ráhúzok, csak tanulni fogok, nagyon jó érettségit szeretnék. Tudnátok nekem ajánlani valami főiskolát Budapest környékén?
2011. jún. 27. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, szerintem ilyen eredményekkel nem kellene felsőoktatásba készülni, max. felsőfokú szakképzésre, OKJ-re, de persze ezt csak te tudhatod.

Nézz szét például a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola Kommunikációs és Művészeti Kar által kínált szakok között (pl. design- és művészetelmélet, média design) - ide nem is a középiskolai meg érettségi eredmény kell, hanem alkalmassági és gyakorlati vizsga van mint felvételi.

De van egy rakat főiskola, csomó szak, el tudok képzelni egy reklámszervező szakmenedzser, üzleti szakmenedzser,intézményi kommunikátor, kommunikáció és médiatudomány, mozgóképkultúra és médiaismeret képzést. Nézz szét a felvi.hu-n...

2011. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felmerül egy jó kérdés. Olyat mondjunk amivel el lehet helyezkedni (mert a humán szakok elég erősen felejtősek)?
2011. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már BKF, és ha már írtad, hogy divat és stílus tervező szakon vagy, akkor ajánlom a BKF-en a kézműves szakot is, ahol tanulhatsz öltözék- és kiegészítő-tervező; szövő-; festett-nyomott textilműves szakirányokon is: [link]
2011. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!