Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik jobb ....

Szerintetek melyik jobb . dajka vagy szakács képzés . Melyikkel könnyebb elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
szakács, főleg, ha nyitott vagy sok stílus felé és megtanulsz egy idegen nyelvet is. Viszont éjszakázni kell, ha dolgozol. Dajkaként nem kell éjszakázni.
2011. jún. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy szakácsként éjszakázni kell??Én szakács vagyok de maximum este 10-ig szoktam dolgozni!
2011. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szakács a jobb, és a lehetőség is több az elhelyezkedésre.
2011. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy éjszakázni kell? Egy menő étteremben voltam pincér 10 évig. Nem kellett mondani, láttam. Volt, hogy éjjel 1kor még ott voltunk. Ha Te 10kor hazamész, akkor becsüld meg a helyet! De a vendéglátásban vannak helyek,nem is kevés, ahol ez nem így megy. Azért ezt jó tudni!
2011. júl. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előre leszögezem, hogy nem vagyok jártas egyik szakmában sem. Kizárólag az álláshirdetések alapján tudok levonni következtetéseket. A nyári szünetekben sok dajkát keresnek, évkezdés előtt. A szakácsra talán nagyobb kereslet van, és ha még tudsz is egy idegen nyelvet, lehetőleg középfokon, akkor külföldön is próbálhatsz szerencsét.
2011. júl. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nos. Szakács szakmabeli révén szólanék...

Egy-két helyen itt kis városkámban, vannak bizony éttermek és munkáltatók, akik nem csak, hogy elvárják, hanem meg is követelik az éjszakai melózást. Gondolok itt éjjeli 1-2 órakori munkavégzésre. Amennyiben ezt nem vagy hajlandó teljesíteni, mehetsz más szemétdombjára kapirgálni, ahol ugyan ez a helyzet. Tapasztalatom szerint szakácsként sem hű de könnyű elhelyezkedni, ezt minden iskolában bele nevelik a tanulókba, hogy kikerülsz innen és neked lesz a legjobb. Holott nem. Megszenvedtem én is mire találtam munkahelyet. Korrekt munkáltatóval, igaz nem ért a vendéglátáshoz, csak pénze van hozzá, de minden téren korrekt. A dajka munkakört pedig egyáltalán nem ismerem, így sem jót, sem rosszat nem tudok említeni róla.

2011. júl. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mind a kettő jó hivatás. Enni, és gyereket csinálni mindíg fognak az emberek. Hogy te ezek közül melyikben fogod jobban eladni magadat, az csak tőled függ. Ha jól megtanulod a szakmát, kedves vagy, és nyitott, remekül meg fogsz élni. Ellenkező esetben meg éhen halhatsz. Akkor se kellesz senkinek.
2011. júl. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!