Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szakács vagy pincér? Érvek-ell...

Szakács vagy pincér? Érvek-ellenérvek. Melyik jobb, miért?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szakács a jobb. Könnyebben boldogul - ha nem veszik fel sehová, és van egy ki kezdőtőkéje, akkor nyithat akár saját éttermet is. Felszolgáló bárkiből lehet, könnyebb elsajátítani a tennivalókat. A szakács munkája sokkal kreatívabb, a konyhában önmaga lehet.
2011. jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kemény meló mind a kettő. A szakács önmaga lehet, és nem kell udvariaskodnia a vendégekkel, ha nem akar. Alkothat, akár új dolgokat is kipróbálhat, sok terület felé nyithat. A pincérkedés monoton jópofizás, csináltam 10 évet, a belső munkát javaslom a meleg és zaj ellenére.
2011. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Mindenképpen szakács szerintem is. Érveket a fentiek megmondták.

A pincérnek nem lehet "rossz napja", nem nézi hülyének a vendég, stb., ellenben a szakács nem kap borravalót.

2011. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Szakács! Ezzel a képzettséggel bárhol, bármikor el tudsz helyezkedni. Egész Európában keresettek a magyar szakácsok. Ja, azért valami nyelvtudás is kell hozzá. Nekem van ismerősöm, akit először 3 hóra vettek fel Írországba (szakács), most 5. éve él már kint és szinte ő a vendéglátóhely főnöke.
2011. júl. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
47%

Egyik se. A vendéglátás cigány élet. Soha nincs egy ünnepnapod, mert ugye az étterembe ünnepeken mennek az emberek, mert nem akarnak főzni. Nincs normális munkaidő beosztásod...Ha pincér vagy, pár év múlva már csak rögzítővel tudsz dolgozni, mert kikészülnek a lábaid. A főnököd csak minimálbérel jelent le, ha egyáltalán lejelent...Akkor aztán megnézheted magad, ha véletlenül megbetegszel, vagy rokkant leszel. Éhen fogsz dögleni.

A szakácsnak még szarabb. Ugye az ő munkáját dícsérik a vendégek, de ő a borravalóból sosem részesül, mert azt a pincér kapja. Egész nap toporog a konyhán, a pincér üvölt vele, mert a vendég követeli a kaját, vagy reklamál valami miatt. A lába szétmegy, az idegrendszere kikészül, a tulajdonos rajta kéri számon a hiányt, pl. 30 dkg sajt...Hát undorító. Tudom miről beszélek, mert benne vagyok. A párom főszakács egy jó nevű étteremben. Szóval ha már választani kell, akkor inkább egyik sem.

2011. júl. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:25


És akkor menjen el inkább utcaseprőnek vagy vájárnak, netán kohésznak a kérdező, mert az sokkal könnyebb?!

Ugyan már!, minden munkának meg van a maga hátránya. Ha van főnöke valakinek, akkor van rá esély, hogy csesztetni fogja. Bunkó munkatársakkal is sokhelyütt összehozhatja a sors az embert. Ünnepnapja nincs az orvosnak, rendőrnek, tűzoltónak sem pl... de hosszú ez a sor is.


Kérdésfeltevő:

Ha az az álmod, hogy vendéglátós legyél, akkor az ilyenek ne tántorítsanak el. Szép szakma. Ha ezt szereted, akkor ezt csináld. Megkeseredett ember leszel, ha egész életedben olyan munkát végzel, amit ki nem állhatsz. Még akkor is, ha jobban fizet és kevésbé megerőltető, mint az álomszakmád.

Én a szakácsra szavaznék, mert azzal akár önállósodhatsz is, meg ugye ott az alkotás öröme.

Sok sikert az életben!

2011. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
*kohásznak
2011. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!