Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Őszinte véleményeket várok az...

Őszinte véleményeket várok az ELTE társadalmi tanulmányok szakjáról! Jó az valamire?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 11:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

biztos érdekes, de ezen túl nem tudom. Tanuld azt, amit szeretnél, ez a lényeg, aztán ha ügyes vagy és blablabla...:D AMúg egyik ismerősöm odajár, ő mondta, hogy szereti, de nem látja sok értelmét, mert majd tudós lesz és kutat, na meg majd ír pár könyvet, amit jó ha 5 ember elolvas...

Azért szerintem nem kell ilyen pesszimistán látni. Tényleg kutatni fogsz, meg könyveket meg cikkeket írsz, szerintem azért elég érdekesen hangzik. Gondolom később még az egyetemen is lehet tanitani ilyen irányú végzettséggel.

2010. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ez túl általános. Konkrétabbat szeretnék. Hol lehet pl. elhelyezkedni ezzel a diplomával 3 vagy 5 év után? Milyen hasznosítható tudást ad ez a szak? Az kevés, hogy olyat tanuljak, amit szeretnék. Azt szeretném tanulni, amivel boldogulni is tudok. Így, a kettőt együtt. Várok még véleményeket!
2010. jan. 22. 09:58
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

őszintén?


ez hobbi-szak

ebből megélni nem lehet

hová is lehetne elhelyezkedni vele?


milyen intézmény, állami szerv, önkormányzat, multi cég stb. alkalmazna társadalmi tudományok szakos fiatalt?

ugyanez vonatkozik a szociológusra, pszichológusra, kommunikációra, politológiára

2010. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Az utolsó hozzászóló válaszát elolvasva azon gondolkodtam, hogy biztosan valami piackutató, elemző, akinek hiteles megalapozott tanulmánya van ebben a témában.

Azonban rá kellett jönnöm, hogy szegény sajnos hülye.

Pszichológus: Egy baromi jó szakma. Aki komolyan gondolja, és tényleg érdekli az nagyon jól fog vele keresni. Hiteles adatok alapján (híradó...) nem egyszer elhangzott, hogy a kórházaknak nagy szükség van pszichológusokra. Csak sajnos nincs belőlük sok.

Van még ilyen, hogy magán praxis. Ha tényleg a segítség a fő szempont, akkor jól fogsz vele keresni.

Van még ilyen, hogy multicégek. Egyre többen alkalmaznak pszichológusokat, mert rájöttek arra, hogy képesek hatni az emberekre. Legjobban a reklám iparban veszik hasznukat.

Van még ilyen, hogy sportpszichológia, kriminálpszichológia, munkapszichológia, és még sorolhatnám.

Rengeteg helyen el lehet vele helyezkedni. Egy nyelvvizsgával meg mehetsz külföldre is szvsz...

2010. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
én vagyok az első válaszoló, valószinűleg kutatóintézetekben dolgoznál, cikkeket írsz, könyveket, utazol, megismersz új kulturákat. Őszintén nem tudom mennyire jó az elhelyezkedés, szociológus ismerősöm sok van, nekik már nem annyira. Szerintem phdvel már tuti jó, akkor taníthatsz is az egyetemen.
2010. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Az egyikőtök pszichológiáról ír, de a kérdés nem erre vonatkozott. A válaszokból nem derül ki számomra, hogy az állam miért tartja mégis annyira fontosnak a tudományt, hogy növeli az államilag finanszírozott helyek számát. Ez azt mutatja, hogy szükség van ilyen tudású emberekre. De hol? És hányra? Vajon számításba veszik a képzéseknél, hogy hányan akarnak a majd elhelyezkedni? Igazából az lenne nekem jó, ha olyasvalaki írna, aki ezen a szakon végzett és dolgozik már.
2010. jan. 24. 08:47
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen a szakon vagyok végzős. Statisztika és elméleti szigorlat van, tehát, ha érdekel a statisztikai programozás, három félévben, két félév statisztika meg gyakorlat hozzá, háromfordulós művtöri vizsgával zárodó előadás, módszertan, ami kicsit sem könnyű a bölcsész beállítottságúaknak, akkor hajrá! Az elméleti része: közgáz, pszicho, komelm, társadalmi ismeretek azaz szociológia, két félév társadalompolitika, aminek abszolválása, főleg a tanárok miatt nem könnyű. Én jártam egy ideig szociológia szakra és valahogy azt vettem észre, hogy a tanárok szivesen felejtik el, hogy a társadalmi tanulmányok szak csak BA. A kar honlapján meg lehet nézni milyen MA szakok vannak, sztem nagy a választék, különösen népszerű a nemzetközi tanulmányok szak.Ennyi nagytudású tanárt nem találsz máshol, és kellően felkészítenek a mesterszakokra. Én például írni szeretnék és sokkal hasznosabbnak találom, mint egy kommunikáció szakot. Megjártam már pár egyetemet és szakot és szerintem ez azért nem a büfészak kategória. Félévenként elég sokan mennek el a karról, de a mester képzésre továbblépők aránya is kiugró. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan.
2010. jan. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

na ez tisztességes, őszinte válasz volt!


tök jó lehet ilyen dolgokat tanulni


de hát ott van a másik oldal: megélhetés kell, biztos fizetés és állás......

2010. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm az elismerést.Sajnos nem vagyok karrierista alkat. Nyomtatott vagy az elektronikus sajtóban szeretnék elhelyezkedni, már írok erre-arra és a kapcsolati tőkémet is építem. De ha nem jön össze megelégszem olyan munkahellyel is ahová nem kell diploma, de mondjuk élvezem. Az biztos, hogy a szak az alapműveltségedet megadja, nem pislogsz bután a közvéleménykutatásokra, és rájössz, hogy egy tanszékvezető is tud szerény lenni.:) Én bizony büszke leszek, ha elvégzem, de figyelmeztetek mindenkit, hogy nem kevés a matek!!!

Az antropológus mesterszakon gondolkodom, de a jogi továbbképző intézethez is lehet ezzel a diplomával menni, meg persze bölcsészkar, tanárképzés...

Azt hiszem nem ettől a szaktól kell várni a lottóötöst, de aki kutatni, tanítani, vagy külföldön szeretne továbbtanulni és a mesterszakok közt kutakodva rájön, hogy ő bizony szociálpolitikus szeretne lenni, akkor a négy betűt jelző intézmény kellemes választás lesz.

2010. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is idejárok, szerintem nem rossz. Tényleg nagyon széleskörű tudást nyújt, ha itt végzel, szerintem bármihez hozzá tudsz szólni. Bár ez a képzés nekem túl elméleti és általános. A tanárok viszont nagyon profik, elismertek, majdnem mindegyikük adott már ki könyvet.
2010. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!