Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy döntenél a helyemben?

Hogy döntenél a helyemben?

Figyelt kérdés

Egész kicsi korom óta az orvosira készültem, nagyon érdekelt a téma. Viszont sajnos a tanulmányi eredményem miatt max 400 pontom lesz :/ Igazából már le is mondtam róla, mert már nem a karrier érdekel jobban, hanem a családalapítás. Ami most nagyon érdekel a szülésznő és ápolónő képzés(Diplomás). Erről viszont a családom hallani sem akar. Nem akarják, hogy a "sz.art pucoljam" a betegek alól, mikor több eszem van. Igen, tudom, hogy lehetnék más is, komolyabb is, de ezt tudnám szívvel-lélekkel csinálni. Akkor miért legyek más? Ők azt szeretnék - nem akarnak belekényszeríteni, szó sincs róla, de az a véleményük - hogy menjek mérnöknek. Ha rendesen tanulok, el tudnám végezni, de nem érdekel ez a pálya. Rengeteg oldalt végignéztem, ami a továbbtanulással foglalkozik, az egyetemek oldalait, stb, de nem találtam olyat ami érdekelne ezeken kívül. :(

Mit tennétek a helyemben? Elmennétek egy komolyabb szakra, ami nem érdekel? Vagy esetleg arra, ami nem egy nagy karrier, kevés pénzzel jár, háromműszakos, kemény munka, de van hozzá elhivatottság?

Egyébként ha ápolónőire mennék, akkor utána csecsemő és gyermek ápolónak szakosodnék tovább. :)

Szóval?:)


2011. júl. 10. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Figyi, lehet duplázással is pontot számítani, és akkor nem számít a tanulmányi eredményed. Simán meglehet még az orvosi, ne add fel csak így!

Amúgy a szüleidet nem értem, orvos és mérnök között óriási a különbség. Ha humán beállítottságú vagy, márpedig úgy gondolom mind az orvosi, mind az ápoló szakot humán erősségű emberek választják, akkor a mérnök nem tudom hogy jött képbe, tipikusan reál. :)


Ennek ellenére én a mérnökit ajánlanám, sokkal többre mész vele, havonta 3x annyit keresel minimum, mint a fentebb említett szakok. És mivel manapság a pénz nagy úr, én ezt választanám.


De ezt a csatát magadban kell megvívnod, nem szólhat bele senki idegen. ;) Hajrá, sok sikert!!

2011. júl. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából az orvosi már nem játszik. Nem akarok 30éves koromig várni a családalapítással. A mérnök onnan jött, hogy az most hiányszakma, és 2 gépészmérnök van a családban:D /apu, papa/ :D
2011. júl. 10. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha Téged az egészségügy érdekel, akkor válassz olyat, hisz a következő 40 évedet abban kell ledolgoznod!!! Szerintem nyugodtan lehet arra építeni, hogy ott is van ranglétra, lehet felfelé lépdelni rajta, és megvan az a szint, amikor tudással és szorgalommal már nem az ágytálakat cseréled. Szóval kitartás, ne add fel, amit ilyen régóta szeretnél, inkább csak módosítsd!!! :)
2011. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mindig is azt a hitet vallottam, hogy még a szüleink sem szólhatnak bele a mi életünkbe. Ha azért sértődés van valahol, mert a gyerek nem arra a szakmára ment, mint amit a kedves szülő kiválasztott, akkor az nem szereti a gyerekét... válaszd csak azt, ami neked tetszik, ha úgy érzed ez tesz boldoggá. Emlékszem az én nagyszüleim is hogy sértődtek, amikor közöltem velük, hogy nem megyek orvosira. Ez 3 éve volt, azóta nem járok hozzájuk, mert egy időben még látogattam őket, de mindig csak azt tudták mondani, hogy én mekkora egy sz@r vagyok, aki nem orvos az nem is ember, bezzeg a bátyám egy szent blablabla. Azóta persze már bánják, hogy akkoriban így beszéltek velem, mert most kéne nekik a segítség a kertben, és állandóan hívogatnak mézes-mázas hangon, de ez a hajó elúszott... <-- kis offos kitérő, bocs :))) de visszatérve az eredeti témához, egyértelmű - ahogy az előttem lévő is mondta- hogy orvosként, vagy mérnökként messze jobban keresnél, mint ápolóként, de ki képes egy számára unalmas, sőt taszító munkát élete végéig napi 8 órán át csinálni?
2011. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
gyógytornász ? :))
2011. júl. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A mérnök matek 3assal és fizika 4essel amugysem menne. +az angol és a német is jól megy. Nem vagyok külföld ellen sem. :) Nagyon köszi az eddigi válaszokat:)
2011. júl. 10. 22:19
 7/8 A kérdező kommentje:
A gyógytornász és a dietetikus még az ami érdekel. De nemtudom. Meg mindenképpen megpróbálom, sőt talán a dietetikust első helyre. Csak ahogy felvin számolgattam necces lesz PTE-re :D
2011. júl. 10. 22:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont most olvastam egy cikket a HVG-n hogy különböző mérnökökből és állatorvosból is hiány van Magyarországon.
2011. júl. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!