Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha helyettem kellene dönteni...

Ha helyettem kellene dönteni hogy döntenél?

Figyelt kérdés

Megfordult a fejünkben hogy költözünk,az uticél Magyarország.Szerbiában élünk a párom 32 én 28 éves vagyok,mindkettönknek egyszerü diplomája van.

Ami ide köt a család,a férjem és az én szüleim is közel laknak nagyon szoros a kapcsolatunk,a másik dolog hogy saját kertesházunk van egy kis faluban,hitelünk nincs.

Ami az mellet szól hogy menjünk.Mindig arra vágytam hogy egy olyan helyen éljek ahol az anyanyelvemen beszélhetek(nem beszélek szerbül de ez egy hosszú story),szerintem találnánk mindketten munkát(kicsit utánnanéztünk)a kislányunk is talán nagyobb esélyekkel indulna az életbe.

Te hogy döntenél,szabadon lehet kritikát irni,a bunkózást azért mellőzzük,köszönöm.


2011. szept. 13. 13:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha már költöznék, akkor nyugatabbra költöznék.
2011. szept. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek az előttem szólóval.Innen inkább elmennek emberek.Tény,hogy nekem nincs viszonyítási alapom,vagyis én nem tudom milyen a helyzet Szerbiában.
2011. szept. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én mennék azt hiszem. Én Erdélyben élek, nekem is hasonló gondolatok járnak a fejemben...de valahogy úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy nem tudnám itt hagyni "ez itt az én hazám"...

Évek múlva ha a párom befejezi az orvosit talán elmegyünk külföldre, attól függ, hányadán állunk majd akkor a dolgokkal.

Minden esetre, szerintem is menjetek...Szerbiából pláne! Romániában sem jó a helyzet, de Szerbiában még inkább...

Én mennék...Kint még kurzusra is beiratkozhatsz, vagy képzésekre...

21-L

2011. szept. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha tényleg el tudtok mindketten helyezkedni, hosszú távon biztos(nak látszik) az egzisztencia, akkor - de csak akkor - elindulnék. Főleg a lányom miatt. A saját életem küzdelmesebb lenne, de a szerbiai lehetőségeknél talán még a magyarországiak is jobbak. (oktatás, egészségügy).
2011. szept. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Magyaro. elég szar hely (nincs munkalehetőség, az embereket ellehetetlenítik, csak butítják a sok hülyeséggel) én nem igazán szeretek itt élni, de mivel már családom van ezért kénytelen vagyok maradni. Talán majd a gyerekeim elmennek innen.


Nem tudom nálatok milyenek a megélhetési viszonyok, így nem dönthetek helyetted. De ha már mindenképp költöznétek sokkal nyugatabbra menj.

Mérlegelj, aztán dönts. Én azért mindent nem adnék föl, házat stb-t egy bizonytalanért.

2011. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom merrefelé éltek Szerbiában, de Szeged, vagy Pécs nem lehet olyan messze.

A legfontosabb, hogy úgy induljatok neki, hogy legalább egyikőtöknek van már Magyarországon állása.

Sok szerencsét!


P.S.: Jó néha ilyen kérdést is olvasni...

2011. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ugy érzem Magyarországon talán nekem is lenne lehetőségem.Szerettem volna tovább tanulni de igy a nyelv nélkül szinte lehetetlen,talán ez fáj legjobban hogy ez miatt aláznak meg folyton.

Itt borzasztó a helyzet,lépnünk kellet volna sokkal előbb de sajnos bennem van az érzés hogy "ez a hazám",itt a családom itt van házam,de egyszerüen nem tudunk már megélni és most már a lányomra kell néznem nem arra hogy menyire fáj itthagyni mindent.

2011. szept. 13. 13:36
 8/17 A kérdező kommentje:
Olyan közel lakunk Magyarországhoz hogyha felmászom a padlásra látom a magyar zöldhatárt.
2011. szept. 13. 13:43
 9/17 anonim ***** válasza:

Hadd kezdjem mégis egy kis bunkózással:

"Ami az mellet szól hogy menjünk.Mindig arra vágytam hogy egy olyan helyen éljek ahol az anyanyelvemen beszélhetek"


Kedves válaszolók! Ne küldjük már ezek után nyugatra a kérdezőt, meg ne is ecseteljük, hogy itt milyen szar! Érthetően megírta a kérdező az indokait.


Magam részéről azzt tudom mondani, semmi nem pótolja a család közelségét, arról meg hogy saját házatok van ilyen fiatalon, itt nem is lehet álmodni. Jó dolog szerencsét próbálni, de egy gyermeknek drasztikusan csökkenne az életszínvonala, ha nem lenne kertesház, rokonok, s talán a szülők is kevésbé lennének kiegyensúlyozottak biztos háttér hiányában.

2011. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyertek!

Itt valamivel jobb a helyzet!

Isten hozott Itthon! Ha magyarnak érzed magad/magatokat és nem szerbnek!

2011. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!