Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság a diploma nem sokat...

Manapság a diploma nem sokat ér, úgy hallottam, az tud elhelyezkedni, aki szakmát tanul. Segitenétek?

Figyelt kérdés
Egy nő milyen szakmát tudna tanulni? Mire van nagy kereslet, ahol biztos el tudok helyezkedni? Ellőre is köszi a válaszokat.
2011. júl. 20. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ma már a szakma se biztos. Jó diplomával el lehet helyezkedni külföldön jó pénzért. Jó szakma, ami külföldre is jó, fodrász, műkörmös, szakács.
2011. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Draug ***** válasza:

Vannak néhányan, akiket üldöz a szerencse, ők könnyen elhelyezkednek. Vannak, akiknek jók az ismertségei, és egy kis segítséggel megtalálják a nekik tetsző pozíciót. De a munkakeresők nagy részének ezek nem adattak meg. Ilyenkor igazából mindegy, hogy valakinek csak egy szakmája van, vagy több diplomája... ami számít, hogy talpraesett legyen az ember, hogy el tudja magát adni. A mai munkapiaci helyzetben sajnos kevesebb a munkahely, mint a munkakereső. Életrevalónak kell lenni, ezt viszont nem tanítják az iskolában.

A fontos, hogy legyél magabiztos, kitartó, ne hátrálj meg az első néhány kudarc után! Egy adag ügyességgel és kitartással bármilyen szakmával el lehet helyezkedni :)

2011. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Tök mindegy hogy diploma vagy szakma. A lényeg ugyanaz : legyenek jó kapcsolataid, mindig legyenek puszipajtásaid és sógorkomáid, akik le tudnak zsírozni neked egy jó álláshelyed. Manapság már minden a protekción múlik.


Még itt gyakorikérdéseken írt egy lány, aki néprajzot tanult egyetemen és mindenki leugatta, hogy büfészakra ment, nem fog tudni elhelyezkedni. Aztán nekem mondta, hogy még az egyetemen találkozott egy hapival, aki el tudja diplomaosztó után helyezni egy múzeumban.


Viszont tanulhat valaki hiányszakmát, CNC-snek sem lenne szerencséd, ha rajtad kívül 200-an jelentkeznének ugyanarra a helyre a városban.


Minden a protekciótól függ. Sajnos.


Hogy válaszoljak is : diplomásokra kereslet : mérnök, informatikus, orvos, főiskolás ápoló (persze ezek külföldön, nem itthon)


Szakma : gépi forgácsoló, hegesztő, masszőr, pincér, szakács, villanyszerelő. Ezek közül a masszőr a legnőiesebb, viszont alkalmazottként nem keres annyit, ha pedig vállalkozóként nem talpraesett az illető, hanem bénázik, akkor szintén mit ér vele?


Tudás kell és talpraesettség, legyen akármilyen papírod, akár diploma, akár oklevél. És minél több nyelven kell tudni.

2011. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg a jó tanácsot!:) Most amugy is el vagyok kenődve egy kicsit..
2011. júl. 20. 21:44
 5/14 A kérdező kommentje:
Én most egyetemen óvónőnek tanulok, de a rokonságban mindenki lehurrogja.
2011. júl. 20. 21:45
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy ez a tipikus magyar felfogás. Minden szar, nincs muka stb stb stb.

Felvilágosítanálak, szerintem szinte bármivel el tudsz helyezkedni ha abban vagy a legjobb. Én jogot végeztem és ügyvéd lettem, dunát lehet belőle rekeszteni és nekem mindig volt munkám. Mindig cégeknél el tudtam helyezkedni, ha leépítés volt és kirúgtak egy hónapon belül egy másik cégnél el tudtam helyezkedni. Míg néhány szaktársam 3 hónapokat keresgél meg fél éveket.


A párom meg szociológus, na az a másik büfé szak amikor azért fizetik az embert, hogy dumáljon. De neki is mindig volt munkája a területén, közvélemény-kutató intézeteknél és hasonlóknál.

Apán nyomdász és még 60 évesen is dolgozik. Mindig volt munkája bár nem mindig nyomdában dolgozott volt felszolgáló és fuvarozó is.


Szóval aki akar dolgozni és rámenős öntudatos van munkája. Persze vannak ellenpéldák de nekem sose volt senki aki lobbyzott volna és sosem volt protekcióm és a semmiből kezdem.

2011. júl. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Draug ***** válasza:
Ha ennyire lehurrogják, próbálj abból erőt meríteni, hogy csakazértis megmutatod nekik :) Nekem már bevált ez a módszer :D
2011. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Draug:

Köszi:)

Megpróbálom, csak néha már tényleg idegesitő tud lenni a dolog.

2011. júl. 20. 21:58
 9/14 Draug ***** válasza:

Tudom. Bár nem ismerem pontosan a helyzeted, de a rövid leírás alapján nagyjából hasonló helyzeten mentél, azaz mész keresztül, mint én.

Szerintem ilyen helyzetben fontos, hogy legyen valaki, aki támogat, tartja az emberben a lelket. Nekem is volt, szerencsére :) Nélküle nem tudom, hol tartanék.

Másrészt neked kell kitartónak lenned, ne hagyd, hogy bárki kedvedet szegje! Ez a TE életed, nem az övék, és TE fogsz tenni azért, hogy ez egy boldog élet lehessen :)

Na és persze nyitott szemmel kell járni, nehogy az ember elszalasszon valami jó lehetőséget :P

2011. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi, most egy kis lelket öntöttél belém. Tényleg nagyon kedves vagy!Köszönöm mégegyszer a válaszokat!:)
2011. júl. 20. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!