Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök végzettség...

Villamosmérnök végzettség mellé érdemes letenni Villanyszerelő + Alkalmazott matematikus OKJ vizsgát?

Figyelt kérdés
Mindkettő OKJ képzés érdekel, biztos, hogy lefogom tenni, csak a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.
2011. júl. 21. 13:40
1 2
 11/12 anonim válasza:
85%

Ne haragudjatok, hogy kötözködök, de ez butaság: "A villamosmérnök gyengeárammal dolgozik, a villanyszerelő erősáramú. "


Én villamosmérnök vagyok, energetika-informatika szakon végeztem, azaz semmi közöm a "gyengeáramhoz", mert nem híradástechnikára kerültem...hál' istennek. Viszont sokat tanultunk a kisfeszültségű hálózatkoról, ami a háztartási villamos hálózatot is magába foglalja. Egy energetikusnak az jelenti a gyengét...

Na befejeztem, és elnézést kérek a kioktatásért. Azért jutottam ide, mert a minap hallottam, hogy Ausztriában 2000 eurót lehet megkeresni villanyszerelőként, és elgondolkoztam ezen, mivel a határ mellé költöztem...de 200 ezret kifizetni egy villanyszerelő papírért...nomeg sok hónapot talpalni érte, az riasztó. Ám fogalmam sincs, mire jó a diplomám, mert webes területen dolgozom, csak már unom, ezért izgalmas számomra ez a beszélgetés. Köszönöm a figyelmet.

2012. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Látom jó régi a kérdés, de azért leírom a véleményem.

Én mechatronikai mérnök BSc diploma mellé kívánnék letenni egy villanyszerelői OKJ-t, mert a villamos tudásomat szeretném bővíteni, az egyetemen elég gyenge volt ilyen szinten az oktatás.

Egyébként az első OKJ szakma mindenkinek ingyenes, ha van diplomája az embernek, ha nincs. Csak annyi, hogy 21 éves kor felett csak estin és levelezősön ingyenes.

Attól még megmaradnak az államilag támogatott maradék félévei az embernek, így később msc-re még mindig el lehet menni.

Én úgy vagyok vele, ha már az első okj szakma ingyenes, akkor már csak kihasználom. Veszteni nem vesztek vele semmit.

2014. febr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!