Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási jelentkezésnél...

Felsőoktatási jelentkezésnél ez hogy van?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy nem az utolsó előtti évet nézik majd - mert azt nagyon elrontottam - hanem duplázzák az érettségit? Ezt pontosan hogyan csinálják? Megéri ez, ha jó lesz az érettségim?

Kérlek, aki tudja, írja le nekem. Köszönöm előre is!


2011. júl. 22. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Természetesen így van. Azt fogják automatikusan kiszámítani, ahol több pontod van. Ezt a rendszer csinálja, neked nincs dolgod vele, ők számolják, amelyik pedig neked a jobb, azt fogják figyelembe venni.

Neked csak annyi a dolgod, hogy beadod a jelentkezésed.

2011. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és hogy hogyan duplázzák az érettségit. Adott a szak, amire jelentkezni szeretnél, ott meg van szabva, hogy melyik tantárgy kell. Na ebből kiválasztasz kettőt,abból írsz egy nagyon jó érettségit, mondjuk 80 meg 90 %-osat. Ezt a két százalékot összeadják és a végeredményt megszorozzák kettővel. Természetesen a pluszpontokat, amik emelt szintű érettségiért és nyelvvizsgáért és egyebekért járnak azokat a végén hozzáadják.
2011. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem lehet az egész bizivel ezt csinálni? (mind az 5 tantárggyal?)
2011. júl. 22. 14:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Érettségi bizonyítvánnyal? Azt hiszem nem, azt összeadják a tanulmányi pontokkal, de hidd el jobb is így. Neked is könnyebb két jót írni, mint öt jót.

De sosem lehet előre egyikre vagy másikra építeni, szóval törekedj a legjobbra mindenből.

2011. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pont ez a baj, hogy elszúrtam! Nem kicsit a 11. év végét. És nem akarom, hogy ezért ne vegyenek fel sehova. Csupa 3mas meg kettes. Ezt lehet valahogy javítani, vagy adjam fel és álmodozzak?
2011. júl. 22. 15:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ahova akarsz menni, megnézed oda melyik 2 érettségi tárgy kell, és azokra nagyon felkészülsz, és akkor bekerülhetsz egyetemre! Engem pl. jogra vettek fel most, a töri meg a magyar volt a két tantárgy, egyikből 94% a másikból pedig 92%-om lett!
2011. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már értem! Köszönöm szépen!
2011. júl. 22. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!