Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az őszi érettségiig fel lehet...

Az őszi érettségiig fel lehet készülni emelt kémiára?

Figyelt kérdés
Most májusban megpróbáltam a közepet, de sajnos több ok miatt nem jött össze. Egyrészt mert mellette elég intenzíven tanultam a németet, mert mindenképpen meg akartam csinálni a középfokút és az érettségit (meg is csináltam), de ez sajnos a kémia rovására ment, és erre maradt kb. 2 hetem. Másrészt nagyon nem értettem a számolásokat, mert sose magyarázták el érthetően, de most már beszereztem Villányi Attila könyvét, amiből szerintem profira meg tudom tanulni, pont ilyen könyvet kerestem amibe le van írva mit hogyan kell. Mivel már a németet megcsináltam, és most már teljes erővel tudnék a kémiára koncentrálni a szabadidőmben, a suli mellett szerintetek kellő elszántsággal meg lehet csinálni az emeltet? Kb. 90%-ra vagy vmivel jobbra kellene megírnom, és mivel már voltam középen van is némi tapasztalatom. Hozzáteszem tényleg nem az elméleti tudással volt a baj, hanem a számolással. Ennyi idő elég lesz a felkészüléshez? :S
2011. júl. 22. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

ha tényleg minden nap odaülsz mellé suli közben is akkor sztem igen. ha az elmélettel nincs gond ( de azért emelten nehezebb, de gondolom ezzel tisztában vagy ) akkor a számolást sok-sok gyakorlással el lehet sajátítani (:

egy próbát megért!

2011. júl. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, nagyon nyomatni kell akkor a nyáron!

Mi ezekből készültünk (a közepesek és az emeltesek is): Villányi Attila- Kémia a kétszintű érettségire( Tk. + Fgy.) és Villányi: Ötösöm lesz kémiából.


A tankönyvet is nagyon ajánlom, nagyon jól lefedi az érettségi követelményt, esetleg itt ott hozzáolvashatsz ha akarsz.


Az az előnyöd hogy nem 0-ról kezded. De még így is egész aug-szept-ben reggel 8tól este 9ig kémiázni kell nincs mese.


Sok sikert!

2011. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felkészülni fel lehet, de ahogy előttem is írták, az egész napodat rá kell szánni, viszont nem hinném, hogy 90% körülire sikerülhet. Ne haragudj, hogy ezt írom, de ahhoz nagyon mély tudás kell, 2 hónap kevés hozzá. Gondolj bele, elég egy dolgot elszámolni, vagy elütni a gépben, kifogni egy szigorúbb szóbeliztetőt és már rengeteg mínusz pont :/
2011. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Egyébként igen, úgy terveztem, hogy minden nap előveszem, és mikor szabadidőm van tanulok ezerrel. Nagyon nagyon szeretném ha meglenne, de ha nem sikerül megyek max. mégegyszer. Valahogy majdcsak megoldom, de jó lenne most. Szívesen szánok rá időt, csak meglegyen. :)
2011. júl. 22. 16:59
 5/6 anonim válasza:
Ez a májusi közép sztem nagyon nehéz volt, eddig még középből nem láttam ilyet..na mind1. Persze, fel lehet készülni, de tényleg rá kell hajtani, de ahogy látom, már próbálkoztál középpel, szóval csak tudsz vlmit.. Hajráá!!
2011. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát igen, a középszintű anyaghoz már nem úgy ülök le, hogy ismeretlen (főleg a szerveshez nem:D). Még jó, hogy szeretem a kémiát, és nagyon sok dologra emlékeztem az órákról. Egyébként a Mozaik érettségire felkészítő könyv is jó? Mert én abból tanultam a középszintűre.
2011. júl. 23. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!