Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek be fogják vezetni...

Szerintetek be fogják vezetni hogy a frissen diplomázott orvosok ne mehessenek ki külföldre, csak ha visszafizetik a tandíjat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 08:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy az új szabályozásokat elnézem, igen. Csak idő kérdése.

Más kérdés, hogy a külföldön praktizáló orvos, röhögve kifizeti.

2011. júl. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem abból katasztrófa lenne. Ha rendbehoznák a magyar orvosok fizetését, akkor el bírnám képzelni...
2011. júl. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Végül is jogos volna valahol, bár más képzésben is meg leehtne ezt csinálni. Meg egyébként egy orvosnak így is megérné kimenni.
2011. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss szerintem ilyet nem vezethetnek be. Nincs benne a diploma képzési követelményekben hogy végzés után csak Magyarországon helyezkedhetnek el. Megértem, hogy drága pénzért képezünk ki diplomásokat de minden ember szabadon dönthet hol akar dolgozni és hol nem.
2011. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
szerintem ehhez az EU-nak is lesz egy két szava. Meg mielőtt meg akarnák kötni az orvosok kezét, azon kéne elgondolkodni, hogy miért is mennek el olyan sokan...
2011. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag a kapitalizmusban verseny van. Ha külföldön többet fizetnek, akkor az orvosok nyilván kirongyolnak külföldre. Ja, hogy a verseny negatív következményekkel is járhat, nem csak pozitívakkal, mint ahogy a propagandában hajtogatják? Hát kérem szépen, ez van.


Ez az utólagos visszafizetés akkor volna jogos, ha már a tanulmányok megkezdése előtt közölték volna a hallgatókkal. Így utólag visszafizettetni állami támogatást eléggé megkérdőjelezhető.

2011. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is mondták :


1. Aki orvos külföldön dolgozik, az röhögve visszafizeti.

2. EU van, szabad munkaerő-áramlás.

3. Nem az itthoni orvosi fizetéseket kellene emelni, és akkor nem lenne kivándorlás? Csodás, hogy a politikusok 1 millió felett is kapnak havonta, de tényleg megérdemlik?

2011. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Most itt valamit kevertek. Nem a tandíjat kell visszafizetni, hanem azt a havi 100 000 ft ösztöndíjat, amit rezidensként kapnak pár évig. Cserébe 10 évig itt kell dolgozniuk. De ilyen 1 milliós nyugati fizetésből tényleg röhögve vissza tudják fizetni. Cserébe azt a havi 100at elbulizhatják, befektethetik, albérletet fizethetik ...stb.
2011. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, mint az előzők, hogy először rakják rendbe az orvosok fizetését, AZTÁN találjanak ki ilyen hülyeségeket. Már borzasztóan elegem van, hogy mindenféle celebek, magamutogatók, semmit se tevő politikusok zsebelnek be minden pénzt, és luxusban élnek, míg az olyan emberek, akiken egy ország élete és jövője múlik (pl. orvosok, tanárok, stb.) majdhogynem nyomorognak...
2011. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én olyat hallottam,hogy aláíratnának velük valamit egy nagyon magas ösztöndíjért.Azt meg egy 18 éves miért ne írná alá?

Szerintem nagyon kétélű a dolog,mert elvárható lenne tőlük,hogy itt maradjanak,de én sem szívesen tanulnék 7 évet egy olyan fizetésért. Kicsit az államnak is lépni kellene.

Közben mint állampolgár,igenis maradjanak itthon,én pénzemből tanulnak,fizetek tb-t,és közben odaadom a hálapénzt is sajnos..

2011. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!