Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik döntésből származik...

Melyik döntésből származik több előnyöm? (KE, PTE szakok)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Terveim között jelenleg elsősorban az egyetem a leghangsúlyosabb, tehát most ezt tartom szem előtt. A lehetőségek azonban korlátozottak:

1. pótfelvételivel (diákhitel felvételét követően)sikerülne bejutnom egy gyengébb minőségű egyetemre (Kaposvári Egyetem - kereskedelem és marketing szak), azonban a szak, amire eredetileg jelentkeztem volna, Pécsen lett volna, gazdálkodási és menedzsment (AN K vagy Á). Tulajdonképpen mindegyik közgazdász diplomát ad, ha jól tudom, de mégis ezt részesítem előnyben.

És ha jól tudom hátrány lenne még az is, h a kereskedelem és marketing szakot idén indítják először Kaposváron(?!)

2. Pécsre is bekerülhetnék még, de csak LEVELEZŐS szakon. Viszont azzal szemben kétségeim vannak, mennyire jó, illetve hatásos, ráadásul, ha kifizetek rá csaknem 200.000,-et, (ugyanannyit, mint ha nappalin tanulnék) akkor végképp nem érdemes... Szeretnék minden nap bejárni amikor lehetőség van rá. Hiszen tanulni mennék.


Probléma még az is, hogy ha Kaposváron kezdeném meg a tanulmányaimat nem biztos, h felvennének a köv. évben Pécsre egy másik szakra. Illetve a kérdésem: mennyi esély lenne rá? És hogy működnek ezek a dolgok?


Ki, mit javasol? Várom a válaszokat, és előre is köszönöm!


2011. júl. 25. 22:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha felvesznek pótfelvételivel Kaposvárra, ugyanarra a szakra (!) akár egy félévvel később átjelentkezhetsz Pécsre. Ekkor nem szükséges újra felvételizned, Pécsett kell érdeklődni a más intézményből történő átvétel lehetőségeiről. Ilyenkor Pécs elszámolja a megszerzett kaposvári krediteket és folytathatod tovább a tanulmányaidat ott.


Vagy végezz addig felsőfokú OKJ képzést, amellyel többletpontot kapsz Pécsre, és jelentkezz februárban újra.

2011. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!