Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál a szociális munkás?...

Mit csinál a szociális munkás? Van értelme ezt tanulni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 15:34
 1/1 anonim válasza:
100%

1992-ben szereztem diplomát mint szociális szervező, akkor még így hívták és a Bárczi Gusztáv Gyógyped főiskola képzett minket elsősorban szakosított szociális otthonok ( felnőtt értelmi fogyatékosok élnek itt) vezetésére, de egyéb intézmények élén is szociális szervezők álltak. Azért írom múlt időben mert sajnos ami ez után következett nagyon lehangoló fordulatot vett.

Úgynevezett " csak szerezzek egy diplomát" lett belőle nagyon sokak számára tisztelet a kivételnek.

Az én munkahelyemen is legalább öt tízen csak azért íratkoztak be és sajnos tanulnak mára már semmire sem érdemes tantárgyakat, hogy diplomások legyenek.

Ha igazán elhivatott vagy: értelmi fogyatékosokkal, szociálisan perifériára szorultakal, idősekkel szeretnél foglalkozni és hangsúlyozom: VAN IS A KÖRNYEZETEDBEN MUNKAERŐFELVEVŐ KÖZEG , akkor és csakis akkor vágj bele, hozzáteszem az igen alacsony fizetés és a rendkívüli " túlkínálat"( mert hogy szoc.munkás talán több van már az országban mint tanár) tudatában.

remélem tudtam segíteni.

2009. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!