Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvehetnek egyetemre vagy...

Felvehetnek egyetemre vagy főiskolára úgy, hogy a jegyeim 11. év végén ilyenek lettek? :Magyar irodalom:3 Nyelvtan:4 Töri:3 Angol:3 Informatika:3

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 02:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne foss, fel vehetnek.

Én szín kettes voltam mindenből mert sokat buliztam meg söröztem középsuliban aztán felvettek fizetősre, utána átmentem támogatottra mert egyetem azért már nehezebb ott kell tanulni, de bejutni gyerekjáték.

2011. júl. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hova jelentkezel. Egy gyengébb iskolába fel fognak venni államilag támogatottra is. Persze azért tanulj:)
2011. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem voltak a legjobbak a középiskolai jegyeim, épp ezért az érettségit vették figyelembe(érettségi pontok duplázása) mert azok fényévekkel jobbak voltak, és hát nem egy államis szakra elég volt... Szóval csak az érettségire kell rágyúrnod.. :)
2011. júl. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valójában a jegyek nem sokat tükröznek. Ha az utolsó évben rágyúrsz úgy istenigazából két tantárgyra, hogy az érettségi nagyon jól sikerüljön, akkor teljesen mindegy, hogy milyenek voltak az év végi jegyeid.

Én 3mas voltam töriből és magyarból az érettségi mégis 92% és 82% lett:) és vár a szoc.munka ANA Pécsett:)

2011. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a suliban végig kettes voltam, nem szerettem tanulni. Aztán 12-be rájöttem, hogy mit szeretnék és összekaptam magam. 80% feletti érettségiket csináltam és bejutottam oda, ahova szerettem volna. Kezdj el rendesen tanulni és csinálj szuper érettségit, akkor duplázással és plusz pontokkal van esélyed bejutni! :)
2011. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazából tök mindegy, milyenek most a jegyeid, ha jó lesz az érettségid.
2011. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaaa,én is így vagyok vele.Nagyon jó dolog,hogy az érettségi pontokat is külön számítják,ha kell.Én végigpótvizsgáztam a sulit irodalomból meg töriből.Egyszerűen nem tudtam magamraerőszakolni,csak,ha már más miatt muszáj volt.Mindenből kettes lettem,kivéve matek-fizika.Abból írtam nagyon szuper érettségit,aztán felvettek.
2011. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 féle módon számíthatnak pontszámot a felvételinél, és úgy fogják, ahogy neked jobb.

Az egyikbe ugye bennevannak a régebbi eredményeid is. A másik módszerrel csak az érettségik számítanak (pontduplázás). Szóval jó érettségikkel akárhova felvesznek.

2011. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!