Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem? Nagyon sokat...

Orvosi egyetem? Nagyon sokat kell tanulni?

Figyelt kérdés

Az orvosin mennyit kell tanulni? Van mellette szabadidő?


És a könyvek amibőlt tanulni kell, milyenek (és mennyi van)? Anatómia könyv, stb, hány oldalasak? (egyik kérdésben láttam hogy valaki leírta, de azt már nem találom meg :S)


És még valami...latinul is tudni kell az emberi test összes csontját, és belső szervét?


2011. aug. 7. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Rengeteget. Van szabadidő, de nem olyan sok, általában mindenki utólag okos, hogy lehetett volna több pihenést és bulit szervezni :) Az első két év elég nagy szopacs, utána talán "könnyebb".


A könyvek... sok könyv van, segédanyagok, atlaszok, mind 300-400 oldalasak minimum, de egy élettan könyv még terjedelmesebb is lehet, de a biokémia sem kevés. De keress rá: Sobotta atlasz, Funkcionális anatómia I-III., Az orvosi élettan tankönyve, Orvosi biokémia, Orvosi embryologia, Szövettan, stb.


Nemcsak a csontok nevét, de a rajta lévő sok-sok képletet, az ott eredő és tapadó izmokat, beidegzéseket, vérellátást is tudni kell. Ugyanez vonatkozik a belső szervekre is, sőt az idegrendszerre külön félévet szánnak.


Szóval nem olyan egyszerű az orvosi egyetem :)

2011. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
a sobotta atlasz sztem nem jó, én nagyon nem szeretem. a többi meg döbbenetesen drága:S sokat kell tanulni, remek időbeosztással talán van szabadidőd. első két év seggelésről szól, ne remélj csodát. a könyvek drágák és hosszúak, sokszáz oldal 1 vizsga anyaga. amúgy a latin mindenképpen nagyon fontos. gondolj bele, áll öt orvos egy nagyműtéten, tegyük fel vegyes nemzetiségűek, a latin nomenklatúra az, amit biztos mindenki megért:)
2011. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Nem, az orvosi egyetemen nem kell sokat tanulni...


Sőt, tanulás nélkül a piacon vett diplomával is gyógyíthatod a betegeket! Remélem te fogsz majd egyszer meggyógyítani.

2011. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

ma 15:15


Miért nem jó a Sobotta? Én most leszek elsős, és fel került a tankönyvlistánk a netre, ahol a Sobottát kérték és kíváncsi lennék neked mi nem tetszett benne? Tudnál olyat mondani ami neked bevált? És ha a tankönyvlistában a Sobottát kérik, akkor gondolom nem vehetek mást igaz?

(Bocsi kicsit off volt)

2011. aug. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén, az orvos embereket gyógyít, ember életek fognak rajta múlni, szerinted mégis mennyit kell ehhez tanulni? Persze, hogy sokat. Ha 50szer megkérdezitek egy csomóan, akkor is sokat kell tanulni.

Off: atlaszból van egy csomó fajta, amíg megtanulod, ami kell, lesz*rják, hogy miből tanulod meg. Szerintem nincs különösebb baj a sobottával, ha nincs benne minden, nekem még van mellette szentágotaim, azzal a kettővel én már tökéletesen elvoltam.

2011. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
nekem nem tetszik a sobotta felépítése. van szentágothaim, sztem csonttanban az a legjobb, amúgy köpf-mayer féle atlaszt szeretem, csak azt nem forgalmazzák tudtommal, szerencsére volt otthon. ha az van az ajánlott könyvek közt, az nem jelenti azt, h nem tudsz másból felkészülni, ha pl orvosok a szüleid, akk sztem tuti akad valahol egy szentágothai atlasz. vannak a sobottában hiányosságok, hirtelen nem tudok példát mondani, nem rendelkezem vele, egy helyen észrevettem vmi nyomdahibát is a csoporttársaméban. viszont van egy füzetszerű melléklete, az nagyon tetszett. anatos tanulókártyát ne vegyél külön, ha nem érzed hasznát, ha viszont mégis vennél, abban a sobotta jó.
2011. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Sokat. Nagyon sokat.

Ha az oldalszámokra vagy kíváncsi, csak az első két év tankönyvei:

Funkcionális anatómia: A három kötet együtt kb. 2000 oldal, bár kisalakú (A/5)

Szövettan könyv: Olyan 600 oldal körül.

Embriológia könyv: 400 körül

Orvosi kémia: két kötet együtt kb. 600 oldal

Orvosi biokémia: 600 oldal

Orvosi élettan tankönyve: 800 oldal körül


És akkor ehhez jönnek még mindenféle egyéb kis szösszenetek, mint pl. a vezérfonal a neuroanathoz vagy épp a tölteléktárgyak könyvei (pl. pszichóra is kellett vagy 300 oldal gy könyvből). Plusz jegyzetek, órai anyagok, kidolgozott tételek. Az anat atlaszt nem rom külön, mert nagyrészt kép meg ugye feliratok, de azok benne vannak az anat tankönyvben.


Persze nem kell mindent szó szerint tudni, és átfedések is vannak a könyvek között. De tényleg baromi sok.


Az elsősnek: Szerintem nincs baj a Sobottával. Nálunk is az az ajánlott (szerintem minden egyetemen) és nincs vele nagy gond. Biztos vannak benne hibák, de melyikben nem?

Meg szerintem átláthatóbb a Szentágothainál, mert színes.

Más használható atlasz meg nem nagyon van (legalábbis magyar). Vannak még fényképes atlaszok, de szerintem azok inkább szigorlatra készülésnél jók, előszöri tanulásra nem igazán.

2011. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

egy orvosis.

Tanulni attol fugg milyen agyad van. ha kepes vagy felfogni logikusan a dolgokat es erdekel is akkor kevesebbet, ha pedig be kell magold az egeszet akkor sokat. Ha megvan a jo paraszti logikat akkor termeszetesen ugyanolyan normalisan marad szabadidod szerintem mint masnak, annyit kell csak tegyel, hogy egy napon belul azt a kicsitt is amit leulsz tanulni azt tenyleg uld le es tanulj szorgalmasan az alatt, ne halogasd, legyel napirenden, oszd be kicsi reszekre a tanulni valot es menni fog. Mellette van ido bulizni jokat, megelni az egyetemista letet. A latin a legkevesebb a gondok kozul szerintem, az magatol is ra ragad az emberre.

2012. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!