Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az orvosi egyetem?

Mennyire nehéz az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék orvosi egyetemre menni Debrencenbe, de még van 2 évem középsulin. Csak anynit szeretnék tudni, hogy mennyire nehéz az orvosi egyetem? Jó lenne ha valaki olyan válaszolna, aki Debrecenbe jár orvosira. Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 7. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Van nagyon sok ilyen kérdés. Az orvos embereket fog gyógyítani, emberi életek fognak múlni rajta. Szóval mi a kérdés? Igen, PERSZE, hogy nehéz. Mindegyik egyetemen nehéz orvosnak tanulni, kivétel nélkül. Okosnak, szorgalmasnak, kitartónak, talpraesettnek kell lenni. Ha ezek megvannak, el lehet végezni, de nem könnyű, és a szerencse sem árt.
2011. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Mennyire nehéz, mennyire nehéz...

Ezt nem lehet megválaszolni, mindenkinek más a nehéz. Én előtte jártam a műszakira is, utána mentem orvosnak. Nem mondanám nehezebbnek egyiket a másiktól, szimplán csak teljesen más. Tanulni is másképp kell.

2011. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon. És itthon nem fizetik meg állítólag az orvosokat.
2011. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

"Nagyon. És itthon nem fizetik meg állítólag az orvosokat."


Állítólag -> tehát nem vagy képben, akkor minek írsz butaságokat. "Nagyon". Jártál már oda valaha?

2011. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Felesleges volt belekötnöd, mert tényleg nem fizetik meg az orvosokat itthon. És igen, én orvosira járok.


Szerintem eléggé emberfüggő, hogy mennyire nehéz. Van, akinek könnyen megy, valaki pedig rengeteget szenved vele.

2011. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Emberfüggő. Édesapám villamosmérnök, én orvosnak készülök. Édesapám soha nem tudná megtanulni a mikrobiológiát, én viszont két csatlakozót nem tudok összerakni.

Ettől függetlenül természetesen a nehezebb szakok közé sorolják és nem véletlenül. Érted vagy sem, tanulni sokat kell. Lesznek elkeseredett perceid, lesz mikor úgy érzed, te ezt végig csinálni nem tudod, de mindig legyen az a gondolat a fejedben, hogy más is meg tudta csinálni. Mert meg lehet, csak szorgalom, idő és kitartás kell. Meg ahogy egy másik válaszoló is írta, a szerencse sem árt.

Az egyik legfontosabb dolog, hogy légy elhivatott. Ne csak azért menj oda, mert egy orvos jól keres, hanem azért, mert ezt akarod csinálni.

Egy korábbi válaszoló megjegyzését annyiban kijavítanám, hogy a rezidensek jelenlegi fizetése valóban a béka s$gge alatt sincs, de a legtöbb szakorvos (pláne a sebészek) nagyon jól keresnek. Bár én külföldre megyek, mint sokan mások is.

2011. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok újra.. :)

Nos köszönöm szépen a válaszokat.. Utolsó kommentelő.. én 110%-osan elszánt vagyok.. tudom hogy mit akarok, és végig is szeretném vinni, persze az még messze van, higy odáig eljussak.. bár van még egy probléma amivel talán nemnagy esélyeim lennének az egyetemen.. pld hogy szakközépbe járok, nem pedig gimibe.. bár ez nemtudom hogy mennyire befolyásolhatja a felvételit az orvosin.. Még 1x köszi mindenkinek a válaszokat.. :))

2011. szept. 7. 17:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van biológia és kémia/fizika fakt, ahol megmondják neked ill. elmagyarázzák, mit kell tudnod, és segítenek a gyakorlásban, akkor semennyire. Ezek nélkül is lehet, de azért ezekkel mérföldekkel könnyebb.
2011. szept. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"legtöbb szakorvos (pláne a sebészek) nagyon jól keresnek. Bár én külföldre megyek, mint sokan mások is."


hát k4rvára nem keres a legtöbb szakorvos jól , bármennyire is hiszi azt a sok irigy bar-0m.

2012. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A szakorvosok jol keresnek,de csak az orszag atlagfizetesehez viszonyitva lehet mondani,viszont mas orszagokkal osszehasonlitva semmikeppen sem..
2013. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!