Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet magamat felmentetni...

Hogy lehet magamat felmentetni matekból? Hova kell menni pontosan és mennyi idő míg elvégzik a szükséges vizsgálatokat?

Figyelt kérdés
Felszeretném mentetni magamat matekból, mert már 2. éve bukdácsolok és már nagyon félek tőle ránézek a feladatokra és elkezdek remegni meg minden bajom van már.... most 11-es leszek. a pótvizsga 26-án lesz. addig eltudnám intézni az ezzel járó dolgokat ? az iskola elfogadja ? ja és nyelvi előkészítős vagyok. Köszi a válaszokat előre is !:)
2011. aug. 8. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt év elején kell elintézni.. most már nem hiszem.

Abban az esetben adnak felmentést, ha diszkalkuliád van. Azt kivizsgáják alaposan, csalni úgysem tudsz vele, mert rájönnek, ez nem úgy megy, hogy gondolok egyet és lazulok.

Tanulni kellene, hogy átmenj.

Ha pedig diszes vagy, talán az iskolaigazgatótól kellene megkérdezni, hogy hol és mit.

2011. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésképp mondom, meg azt sem mondom, hogy lehetetlen...


De ha diszkalkuliás lennél, vagy valami betegséged lenne, ami a matekkal összefügg, akkor szerinted az nem derült volna már ki sokkal hamarabb? Mondjuk alsó tagozatban szoktak az ilyenek kiderülni, esetleg 5. osztályban, de szerintem semmiképpen sem 11.-ben.

2011. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az iskolád szerint illetékes (Budapesten a kerületi) nevelési tanácsadóhoz kell fordulnod. Az iskolában meg kell mondják, hol van, de anélkül is meg tudod találni.


A mostani pótvizsgát mindenképpen le kell tenned, a tanév elejétől kaphatsz felmetést.

2011. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ne is álmodj róla, ha már eddig eljutottál legalább kettessel... szép is lenne, ha mindenki felmentethetné magát, akinek szarul megy. 11-12éves kor a végső határidő amikor még kaphatsz felmentést. csak az kap aki már általános-kisiskolásként is komoly gondokkal küzd.

onnan tudom, hogy én is voltam vizsgálaton.

2011. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!