Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvodapedagógus alkalmasságira...

Óvodapedagógus alkalmasságira dalok?

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok pár könnyű dalt, vagyis a címét! Sajnos nincs sem túl jó hangom, csak átlagos, sem zenei képzettségem.
2011. aug. 9. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerezz egy általános iskolás énekkönyvet és az abban lévő dalokat írd össze! Elvileg ismerned is kell őket, mert anno tanultátok az iskolában is.
2011. aug. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én tanítottam első osztályban éneket, és nagyon sokszor mondták a gyerekek, hogy már ismerik az adott dalt óvodából. Íme a lista:


1. Zsipp- zsupp

2. Hinta palinta

3. Csiga-biga gyere ki

4. Én kis kertet kerteltem

5. Szólj síp, szólj

6. Koszorú, koszorú

7. Mackó, mackó ugorjál

8. Hej, a sályi piacon

9. Lipem, lopom a szőlőt

10. Aki nem lép egyszerre

11. Éliás, Tóbiás

12. Süss fel nap

13. Kék selyemkendő

14. Ég a gyertya, ég

15. Cirmos cica

16. Ha én cica volnék

17. Csíp, csíp csóka

18. Csön, csön gyűrű

19. Bújj, bújj zöld ág

20. Esik az eső

21. Gyertek lányok ligetre

22. Fehér liliomszál

23. Kinyílt a rózsa

24. Kis kece lányom

25. Iglice szívem

2011. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket! Hol találok olyan oldalt, ahol a dallama is fent van? Nem ismerem mindet :(
2011. aug. 9. 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Alkalmasságira elég csak párat tudni, nem? Legalábbis nekem tanító alkalmasságin azt kellett énekelnem, amit szerettem volna. Szóval szerintem nem akkora gond az, ha nem ismered mindet.
2011. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Valaki meg tudná mondani, hogy óvodapedagógia alkalmasságin az ének tudás (vagy nem tudás) mennyire lehet kizáró ok? Nincs túl jó hangom, de azért biztosan el tudok énekelni gyerekdalokat... Hol van az a határ, ahonnan még felvesznek?
2011. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kérnek X-faktor hangot, de ne legyél hamis. A tanítónők is tanítanak éneket, és nem mindegyiknek van jó hangja. De azért énekelj valamennyire tisztán.
2011. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!