Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lesz 2012-től, hogy kell...

Hogy lesz 2012-től, hogy kell egy természettudományi tantárgy?

Figyelt kérdés
Most megyek 11-be, matek-fizika-infó faktra megyek, és infóból szeretnék előrehozott érettségit csinálni, mert az nem olyan nehéz, és mérnökire jó, közgázra pedig történelem kell a matek mellé, az meg ugye kötelező (ez a két szakirány érdekel). Most mi ez, hogy kell egy természettudományi tantárgy? Akkor aki programozónak megy, az is érettségizzen fizikából/bioszból/kémiából/földrajzból ? Én is úgy vagyok vele, hogy mérnökire jó az infó, egy 95%-ot szerintem tudnék ott szerezni, fizikából pedig szerintem max olyan 80%-ot... Akkor most minek írjak abból is? De a legjobban ezen csodálkozom, hogy aki olyan helyre megy tanulni, ahova nincs kötelező természettudományi tantárgy, az miért érettségizzen belőle? Haverom is infóból akar előrehozottazni, közgázra szeretne menni, ahhoz pedig matek-töri... De most úgy néz ki, hogy fizikából is kell érettségiznie, így meg kevesebb pontja lesz. Valaki el tudná ezt nekem magyarázni?
2011. aug. 14. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
2012-től még csak egy természettudományos tantárgy jegyei számítanak kötelezően (már ha nem duplázik valaki). 2013-tól kell kötelezően egy természettudományos tárgyból érettségizni, de a legkönnyebbet, a földrajzot nem lehet választani.
2011. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam arról hogy a földrajzot nem lehetne választani. Akkor kedves kérdező, ezen logika alapján én biológiára megyek, lesz bioszból meg kémiából is érettségim, akkor nekem minek a magyar vagy a történelem? Utóbbi csak rontja az átlagomat... Vagy barátnőm aki germanisztikára megy annak nem hogy a természettudományos tárgy felesleges de még a matek is...

A válasz erre nagyon egyszerű, bár nem biztos hogy ezért találták ki, de nagyon sok embernek hiányos a tudása ilyen szinten. Nem egy olyat ismerek aki még a szomszédos országokat sem tudja felsorolni, minden sz.rt elhisz a reklámokból pedig alap kémia tudással könnyedén kiszűrhetné az átb.szásokat, nem is szólva a biológiáról meg a fizikáról. És többség ilyen, lehet háborogni de vagy azt mondani hogy te nem vagy ilyen, de az osztályodban 25 emberből 20 ilyen.

2011. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó, akkor máshogy kérdezek... Attól, hogy kötelező érettségizni egy természettudományi tantárgyból, attól azt még nem biztos, hogy beszámítják? Például, akkor én érettségizem infóból is meg fizikából is, de csak 5 tantárgyat számítanak be, és akkor a fizika ki is esett? Vagy duplázni is duplázhatok matek emeltet meg infót? Ezt azért tartom feleslegesnek bevezetni, mert ha úgy van, ahogy most leírtam, akkor ugyanúgy ki lehet majd kerülni mint eddig.. El fognak menni mérnökire infó érettségivel, fizikából meg elég írni egy 20%-osat, hiszen úgysem számít bele?!
2011. aug. 14. 14:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a suliban, hogy 2012-ben lehet utoljára duplázni, de hogy ezt meg is valósítják-e, azt nem tudom.
2011. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úristen mennyi hülyeséget vezetnek be.. De jó hogy én már idén leérettségiztem.:P :D
2011. aug. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szerintem a duplázást nem fogják törölni.. most gondolj bele, hogy egy gyerek zseni magyarból meg töriből, tényleg nagyon vágja, de matekot, fizikát, kémiát bioszt meg nem tudja... Akkor őt azért nem veszik fel egy jó egyetemre, mert szar érettségit írt azokból a tantárgyakból, amire később nem is lesz szüksége?! Nem hülyeség ez a duplázás, kivan az találva..
2011. aug. 14. 15:38
 7/8 anonim ***** válasza:
13:57: ez idáig is így volt, hogy nekem pl. biológiából érettségiznem sem kell mert duplázásnál beszámíthatom a matekot meg a kémiát pl. Más kérdés hogy a józan ész mit diktál. Na meg hogy általában nem úgy állnak hozzá az emberek hogy úgyis duplázni fognak hanem megpróbálják összeszedni magukat minden érettségi tárgyból ami nemsokára kibővül egy természettudományos tantárggyal is.
2011. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha rám hallgatsz: www.felvi.hu

akárki akármit ír itt, ha az nincs a felvi.hu-n, akkor csak találgatás vagy kamu. Annyi ökörséget leírnak ezekben a kérdésekben, hogy a fülem kettéáll.

Amúgy változtatást két évvel előre ismertetniük kell, szóval ne parázz még.

(am meg persze hogy sok a hülye reálból, mert a tanárok zöme se ért hozzá semmit, ezt pedig jól és értve kell tanítani, mert nem lehet úgy, hogy leülsz és beseggeled otthon, magadtól, amire bármely hülye képes)

2011. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!