Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dietetika vagy pszichológia...

Dietetika vagy pszichológia szak inkább?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusból rengeteg van, és a pontszáma is bazi magas. Kövér és beteg emberek meg mindig lesznek, ditetika szerintem.
2011. aug. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dietetika, mert egyszerűbb a test működését megtanulni, mint a lélekét.
2011. aug. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Dietetika,pszichológusként nem tudsz elhelyezkedni.


bölcsész

2011. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Én lebeszélnélek a dietétikáról.. nem lesz állásod....

dietetikus vagyok

2011. aug. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem most Mo.-n senki sincsen könnyű helyzetben... Minden szakmáról, szakról ugyanezt hallom. Ettől függetlenül valamerre menni kell, és ez érdekel is. Nagyon kémiás a dietetika amúgy? Máshol azt hallottam, hogy nem, de te gondolom jobban megtudnád válaszolni ezt a kérdést, hisz dietetikus vagy :)
2011. aug. 25. 18:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Dietetikán első évben van szerves-szervetlen kémia. Aztán biokémia. Ott van még ami nwweéhz a sejtbiológia. S a legszivatóssabb első két évben az anatómia-élettan-kórélettan vagyis a medicinális szigolta. Nehéz.


Megmondom miért beszélnélek le: én 2002-ben végeztem akkor a két főiskolán kb 100 diplomáztunk a kb 10-15 kórházi férőhelyre. nekem nagy szerencsém volt és még néhány évfolyamtársamnak is azonnal találtunk állást.

2002 óta lassan eltelt 10 év a kórházakban a stásutszokat befagyasztották. Tehát hiába vna igény ha státusz nincs. Kihaláűlos alapon talász munkát vgay éppen szerződésel GYEs-s helyre ahonnan mindeki gyorsiban jön vissza. Én azért nem kapotk munkát mert másik városba kötlöztem és itt nincs állás 2006 óta. Azóta van bent az öbnéletrajzom a kóürházbna... vállalkozni akkor tudnék ha rám pottyanna az égből annyi tőke ,ohgy eltartsam magam, a bérelt rendelőm és minden. Évente magán tanácsadásom kb 1-1,5 van ebből nem lehet megélni.


Sajnos a táplálkozás az amihez mnideki ért és tel van vle a net a MDOSZ és a KAMARa meg kismiksa ahhoz amit tenni kéne. Én bariomit cslaódtam.. hivatástudatból sajnos nem utdom felnevelni a gyerkeim.

2011. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem hittem volna :S A továbbtanulási könyvben elég jónak állapítják meg az elhelyezkedési esélyeket... cégektől kezdve hatósági feladatkörökig, élelmiszeripari kutató állásokat sorolnak fel. Már tényleg nem tudom eldönteni, hogy Mo.-n mit érdemes tanulni... Vagy nincs állás, vagy ha van is, nem fizetik meg. Vagy lehet jó munkád ha vannak kapcsolataid...
2011. aug. 25. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Dietetikusként tényleg betöltheted a felsorol pozíciókat.. de baromi elhivatottság, kutásá iréánti szeretet ha kutatói pálya, a felügyeklő szervekről annyit, ohgy a legtöbb szintén köztisztviselői... vagyios befagyasztott állás. Nekem is több hivatalan töbszörösen bent van az önéletrajzom...de semmi.... vannak jó kapcsoaltaim az

ÁNTSZ-nél stb... de ez még nem elég elég a brátságra de a munkához kevés. Amit még el kell mondani,ohgy ha pl élemiszeriparban akrsz diettikusként elheyezkedni ahhoz jkell egy élelmiszermérnőki másod diploma.

Itt vidéken a legrosszabb a heylzet Bp-n több a lehetőség és az állás.

Nem akarlak persze t3eljesen lebeszélni ha ehhez érzel elhivatott ságot... csak azt sem szeretném ha az egséz lila köd. készülj fel arra,hogy ha bármilyen szakot végzel nem úgy lesz, mint eddig,hogy tudtam szeptembertől új suli lesz hová mened. Hanem kezedben a diploma és mumnkas tenni való esetleg hónapokig sehol.


Még egy kis statisztika: ismerem a 2009-es pécsi évfolyamot. 45-en végeztek tudomásom szrint dietetikusként élelmezésvezetőként 4-8an dolgoznak. Van oolyan aki autópálya mérnökségen lett diszpécser. Van olyan aki most is munkanélkuli. 2-3-an elmentek az egyetemi képzésre. Van 2-3 aki élelmiszermérnökit csinál.


A lényeg,ohgy nem könnyü.

Ha lelkileg erős vagy és birod az ilyen streszt legyél pchihológus. problémás, stresszes ember egyre több van.. és a megfelelő tudással, reklámmal( erre tök jó ay net is, engem is itt találnak meg sokan.. ingyen munka, ingyen reklám)hamar lehet magánpraxisod is.

2011. aug. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Egyetértek. Ha bírod a strapát, pszichológia.

Én is gondolkodtam benne (sőt, még a dietetikus is felmerült) de nekem túl strapás. :S Nagyon a szívemre venném mások gondjait.

2011. aug. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!