Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elvégezhető a pszichológia...

Elvégezhető a pszichológia szak egy tanulási problémákkal küzdő embernek? Állandóan elkalandozok 1óra alatt egy oldalt tudok megtanulni

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha változtatsz ezen, akkor igen. Ha nem, akkor nem valószínű.
2011. ápr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

írass fel az orvossal Ritalint, mert figyelemhiányos vagy. Ritalinnal 5-ös leszel, nélküle 2-3 -mas.


Igen. A Pszichológia büfészak, ha bejársz és néha mosolyogsz meglesz a 2-esed.

2011. ápr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A ritalin ha jól emlékszem a metilfenidathidrocil tartalmu szer régen próbálltam de rosszul reagálltam rá.Hosszútávon nem megoldás

Köszönöm a válaszokat

2011. ápr. 19. 22:47
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Persze, ne is az akaraterejét és a koncentrálóképességét fejlessze, hanem rögtön gyógyszer. Csak mert sokat hallanni a figyelemhiányos gyerekekről. Ez még nem az a kategória szerintem.


A kitartásodat és önfegyelmedet erősítsd egy kicsit. Gondold végig, hogy mennyire fontos az neked, amit tanulsz, mit akarsz elérni vele, és mennyire akarod? Ha tudatosítod magadban, hogy azt a szakot elvégezni a legfőbb célod, szinte mindenre képes vagy érte, akkor menni fog a tanulás. "Csak" a lustaságot kell legyőzni.

2011. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos ez ey régi probléma.

Alapja a szorongás folyománya a dekoncentráltság.Az esetemben ez kizárólag a tanulásnál van jelen még nem sikerült a beidegződéseimen változtatni független hogy van két diplomám.A tanulás nagyon nehézkesen megy.Csak az akaraterőmre hagyatkozhatom,de félek hogy a pszichológia szakon nincs idő a belső csatákra.Az anatómia tematikát nézve nagyon távolinak tűnik.

2011. ápr. 19. 22:53
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha genetikailag nem képes az idegrendszere erre, akkor nincsen más teendő. Ugyanolyan mint a testi fogyatékosság pl lábhiány, csak nem lehet látni mert az agyban van. A bénának sem mondod hogy erősítse magát és járjon mankó nélkül fél lábbal, vajon miért nem ?
2011. ápr. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

a lábhiánynál alapvetően hiányzik a szerv, amit erősíteni kellene, míg itt úgy sejtem az agya azért megvan, működik is, tehát nem hinném, hogy szervi okokból lenne lehetetlen számára, hogy ne mondjuk 10percig tudjon koncentrálni, hanem 45ig.


Csatlakoznék az előttem szólóhoz, én se hiszek az ilyen javíthatatlan koncentrálási problémákban (mint ahogy a kérdező is leírta, ennek különböző lelki okai vannak, hogy kialakult, tehát nem szervi cuccról lesz itt szó). Az agyat és a koncentrációt ugyanúgy lehet edzeni, mint a test bármely más részét - ha már ilyen hasonlatokat mondunk, akkor annak az embernek se mondjuk, hogy hagyja a fenébe, meg gyógyszerezzen, aki nem tud 2 fekvőtámaszt lenyomni, hanem azt, hogy erősítsen.


De a lelki okokra jó lehet felkeresni egy pszichológust - és ő akkor a kezelés mellé rögtön bennfentes választ is tudna adni, hogy elvégezhető-e a pszichológia szak.

2011. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
vannak tanulástsegítő tréningek. nekem unokatesóm ment el egy pár napod kuzusra és azóta bármit hamar megtanul. nem tudom milyen módszereket mutattak neki,de hatásos az biztos :) nagyobb városokba vannak,pár nap egy kurzus,és olyan 30-40ezer ft körül van
2011. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szia.

Meg tudnád nekem kérdezni pontosan mely tréninget próbálta?

itt Bp-en van jó pár.

Előre is köszönöm a válaszodat.

2011. ápr. 26. 11:33
 10/15 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudom hogy pontosan milyen néven futott a kurzus. egy alapítvány szervezte direkt a rákos gyerekeknek,így csak a töredékét kellett kifizetni. ez Pécsen volt. de gondolom vannak felnőtteknek is,biztos többen részt vettek rajtuk és tudnak ajánlani neked..:)
2011. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!