Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kreditelismertetéssel alapszak...

Kreditelismertetéssel alapszaktól nagyban eltérő mesterszakra?

Figyelt kérdés
Anglisztikára járok, és nemzetközi tanulmányok mestert szeretnék utána végezni. Egyelőre még azon is töröm a fejem, hogy jelentkezem nemzetközi tanulmányok alapszakra is és onnan egyből mehetek mesterre, de ha nem, akkor kreditelismertetéssel elméletileg mehetek angolról is nemzetközi mesterre. A kérdésem az lenne, hogy ez hogyan működik? A szabadsávomat kellene kitöltenem a nemzetközi alapszak néhány tárgyával, vagy hogyan?
2011. aug. 28. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos, ebben az esetben kreditelismerési eljárást kell kezdeményezni (ez pénzbe kerül), és megnézik, megvan-e a megfelelő számú kredited előző tanulmányaidból meghatározott ismeretkörökből (pl. Corvinuson min. 30kredit kell, a tématerületek: társadalomtudományi alapismeretek: szociológia, pszichológia, filozófia, antropológia; jogi-igazgatási ismeretek: közjogtudomány, alkotmánytan, közigazgatástan, közpolitika, gazdasági jog; gazdasági ismeretek: közgazdaságtan, makro- és mikroökonómia, vállalatgazdaságtan, pénzügytan; politikatudományi: politikai gondolkodás, politikatörténet, nemzetközi tanulmányok; történeti, kulturális és nyelvtudományi ismeretek: gazdaság-, társadalom- és kultúrtörténeti ismeretek, nyelvtudományi, filológiai ismeretek területein.)

Szóval csak akkor jelentkezhetsz, ha ezzel a 30kredittel már rendelkezel - a Kreditelismerési Bizottság a benyújtott kérelem után dönti el, megvan-e a kívánt kreditszám.

Emellett 'szintrehozó' tárgyakat kellene felvenned (úgy tudom, nálunk általános szabály, hogy "ha 30-nál több, de 60-nál kevesebb kreditet tudnak beszámítani a jelentkezőnek, akkor a 60 kredithez képest hiányzó (legfeljebb) 30 kreditet a felvételt követően, két féléven belül, meghatározott tantárgyak felvételével kell pótolni. ")

Ez elég nagy meló, valószínűleg csak csúszással lehet megcsinálni, illetve anyagilag is rossz, hiszen ezzel biztosan kicsúszol a 120 + 10% ingyenesen teljesíthető kreditmennyiségből, szóval a plusz kreditekért fizetni kell majd.


Ha van is 30 elszámolható kredited, a nagyobb falat a felvételi. Anglisztikán bizonyára nem tanultok olyanokat, amit egy NT alapszakos 3évig hallgat. Szerintem nehéz megfelelően felkészülni úgy, hogy évekig nem erről tanultál (még én is félek a felvételitől, pedig NT-s vagyok).


Ettől függetlenül sok sikert kívánok.

2011. aug. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minorban nem tudod felvenni?
2011. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!