Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg a duplája lesz majd a...

Tényleg a duplája lesz majd a tandíj az egyetemeken?

Figyelt kérdés

2006-ban felvételiztem egy alapszakra amelyre 1 évig jártam, aztán szakot váltottam(2007ben újrajelentkezés nélkül) mert megtetszett egy olyan mesterképzés ahová az eredeti szakommal nem vettek volna fel.Az új szak ahová jelentkeztem 4 éves volt és minden csúszás nélkül elvégeztem jó átlaggal.Tehát összesen 10 félévig jártam alapképzésre.

Tisztában vagyok azzal hogy a 2 éves mesterképzés 1. éve még támogatott lesz de 1 évet ki kell fizetnem ami miatt nem is jelentkeztem tovább mert 1 évig dolgozni szeretnék és pénzt gyűjteni.Ahová menni szeretnék ott 180ezer/félév a tandíj és mivel nem számíthatok szülői segítségre ezen a téren ezért,inkább gyűjtök rá pénzt.(vagy valamennyi diákhitelből,de nem akarok sokat felvenni)


Viszont elkeserített a tudat hogy lehet hogy a dupláját kell kifizetnem és az már nem biztos hogy menni fog. Tényleg terveznek ilyet vagy ez csak kitaláció?


2011. aug. 30. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos szakokon tervezik, igen, de ezek a büfészakok. Ha értelmes irányban tanulsz, nem csak a papírért, hanem olyan végzettségért, amivel biztos állásod lehez, akkor nem kell ilyesmitől tartanod.
2011. aug. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Biotechnológia Msc és Biomérnök MSC között vacilálok a Debreceni egyetemen.
2011. aug. 30. 23:37
 3/3 anonim ***** válasza:
44%
nem tehetik meg
2011. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!