Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolát kell elvégeznem...

Milyen iskolát kell elvégeznem egyetem előtt, ha állatorvos szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Jelenleg kereskedelmet tanulok, de szeretnék pályát váltani. Állatorvos szeretnék lenni!
2009. ápr. 19. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
olyat, ahol érettségit kapsz. más feltétele nincs a felvételinek. viszont a biológiát vágni kell mint állat.
2009. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Én is állatorvosi pályára igyekszem. Semmi spec suli nincs, érettségizz le kémiából, biológiából, és fizikából lehetőleg emelt szinten, de elég a középszint is. Nagyon nagy a túljelentkezés, csak a legjobbak kerülhetnek be! Az összes elérhető pont a jelenlegi rendszer szerint 400 pont ez a maxpontos érettségi, a színjeles bizonyítvány után valósul meg. Azonban a felvételi ponthatár az állatorvosira 420 pont, ami azt jelenti, hogy a fentebb említetteken kívül versenyekből és nyelvvizsgákból össze kell kaparnod még 20 pontot. Sok sikert hozzá!
2009. ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hm...értem. Köszönöm.

Bioszból mindig 5ös voltam!

2009. ápr. 19. 12:34
 4/11 anonim válasza:
100%
Én is az szeretnék lenni, de még nekem elég messze van. És a fizika, kémia se megy túl jól. (3-4) Most egyébként elbizonytalanodtam, mert gyakran járok állatorvoshoz a kutyámmal, és sok olyan dolgot láttam, amit szerintem nem lennék képes jól kezelni (kifolyt szemű kutyáktól kezdve, még sorolhatnám) Szerintetek mondjak le róla?
2009. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos sok kiábrándító dolog van ebben is,mint más területeken is, viszont ha arra gondolsz,hogy a kutyust (vagy más állatot) megmentessz, vagy általad jobb lesz az élete, akkor szerintem meg lehet tenni. Nem? Ettől még nem kell lemondani róla.
2009. ápr. 19. 14:53
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Az állatorvosi, ha bekerülsz is, nagyon kemény, mert míg pl műegyetem egyik karán asszem a legtöbb tárgy elvégzésére akármennyi, ELTE legtöbb karán 3x2, az állatorvosin viszont csak 2 esélyed van , ha másodszor sincs meg a vizsga, akkor ennyi volt az egyetem legjobb tudomásom szerint...

És (állatorvosnak tanuló ismerőstől tudom) egy idő után megváltozik kicsit az álltokhoz való hozzáállásod, bár ez személyfüggő is szerintem, azért én sem lennék ugyanaz az 5. kutya/cica elaltatása és felboncolása után...

2009. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
74%
nem árt ha előbb megnézed a féléves tandíj összegét az egyetemek honlapján.....
2009. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Peti4173 válasza:
100%
Szép napot! Az állatorvosi egyértelműen rettentően nehéz, de nem lehetetlen! Apukám állatorvos, és néha szoktam nézegetni a könyveit, és ő is mesél néha ezt-azt. Nagyon sokat kell tanulni az egyetemen, elképesztően sok könyve van, és nem valami vékonyak. Persze olyan könyve is van aminben egy oldalon 1-2 mondat van aláhúzva, minden könyve ki van szelektálva, a legfontosabbak aláhúzva, így lényegesebben kevesebb a tanulnivaló. Itt múlik azon is a dolog hogy szereted-e, mert ha szereted akkor élvezet a tanulás is. A biosz mellett a kémiát is vágnod kell. Szerves illetve szervetlen kémia. Én most vagyok gimnazista, de annyira érdekel hogy jórész már tudok a könyveiből. Egyetemen pedig biokémia tantárgy lesz a fő és az élettan, ezután persze jönnek a betegségek, gyógyszerek, anatómia, higiénia,-állat, élelmiszer stb. A felvételire próbálj plusz pontokat szerezni nyelvvizsgával, stb., a töri, irodalom rettentően egyszerű könnyel lehet belőlük hibátlanra szerepelni, és a biosz is egyszerű. A kémia amihez nagy ész kell!!
2013. ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Jónapot. Az utolsó válaszolóhoz szólnék. Ezeknek a könyveknek eltudnád mondani a címét??
2016. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szia utolsó előtti válaszoló :)

A könyvek címét nekem is elküldenéd privátba? Én is áálatorvosira készülök :)

2016. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!