Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz-e, hogy 2012-től csak...

Igaz-e, hogy 2012-től csak érettségivel vesznek fel hallgatókat az egyetemekre?

Figyelt kérdés
Nagyanyám ezzel idegesít, hogy jövőre ez így fog működni, mert "a TV ezt mondta" = 10000%, hogy ez így van.
2011. aug. 31. 10:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Áááá... :D:D:D Nyelvvizsgával..xDDD
2011. aug. 31. 10:49
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Hát, hallottam ilyen tervről én is, de hogy tényleg elfogadták-e, azt nem tudom.
2011. aug. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Jövőre még nem, majd két vagy három év múlva. 2012-től viszont már minden egyetemen kötelezően kérniük kell 1 darab emelt szintű érettségit. Anélkül a bejutás esélye 0, azaz nulla százalék.
2011. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Ne viccelj már, eddig is csak akkor mehettél egyetemre ha volt érettségid.

Hol hallottál te olyat, hogy valakit nyolc általánossal vagy szakmunkással felvettek egyetemre.

Egyébként ha aze emelt érettségire gondolsz akkor igen 2012-től kell emelt érettségi az egyetemre, de anélkül nem is lehetne bejutni, mert harmadával csökkentik az államilag támogatott keretet.

2011. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Én azt hallottam, hogy 2016-tól lesz csak.

[link]

Egyébként a kérdést látva néztem egy nagyot, amíg el nem olvastam a kommentet. :D

2011. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Miért? Most másképp van? Eddig is érettségi kellett az egyetemhez.
2011. aug. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha nem vezetik be,akkor is tedd le a nyelvvizsgát!

1 kapsz érte plusz pontot

2 egyetem alatt nem lesz majd időd letenni,anélkül pedig nem kapsz diplomát

szóval sztem hallgass a nagyidra és tedd le!

2011. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem igaz, ugyanis a 2012 kvázi a mostani tanév, és már minden felvételi feltétel ismert. Amúgy 2013-tól sem valószínű, hogy így lesz, ez egy terv, amit Hoffmann Rózsa megint kitalált, és még simán lehet, hogy teljesen elvetik, meg amúgy is csak későbbtől tervezik.

Az is hülyeség, amit itt egyesek írtak az emelt szintről. Emelt szint sem kell 2012-től, sőt 2013-tól sem. Lesznek helyek, egyre több, ahová kell, de egyáltalán nem mindenhova, nem lesz általános feltétele a felvételinek.

2011. szept. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!