Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a menete és mikor lesz...

Mi a menete és mikor lesz pontosan a 2012-es pótérettségi? (azoknak, akik idén nyáron buktak)

Figyelt kérdés

Informatikából buktam (nem mentem be) előrehozott érettségin, ezért idén (/ jövőre - 2012) le kéne tennem az első pótérettségimet. Ennek hogy van a menete?


Nemrég voltam a titkárságon, hogy elkérjem az érettségi papíromat, ami tartalmazza az osztályzatot és hogy letehetem az első pótérettségit informatika tárgyból. Az viszont nincs ráírva és nem is mondták, hogy MIKOR és HOL kéne jelentkeznem. Megkérdeztem az osztályfőnökömet, ő is csak annyit mondott, hogy február környékén kell majd jelentkezni (vagy nem)...


Lehet abban a középiskolában jelentkezni (a titkárságon), ahol az előrehozottat tettem le, vagy az Oktatási Hivatal kijelöl majd bizonyos iskolákat az érettségi bizottságoknak, és majd ott kell jelentkezni?


Nem tudom, hogy mennyire tartozik ide, de: a mostani, pár hónappal ezelőtti NYÁRI előrehozott (infó) érettségi tételek / témakörök azonosak lesznek a 2012-es pótérettségisekkel? Vagy csak az altémakörök változhatnak (pl. hardver - monitor helyett mondjuk nyomtató)?


Aki tudja, mi a menete ennek, jó lenne ha elmondaná részletesen.


2011. okt. 21. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szögezzük le, az érettségi nem egy kötelező dolog. Senki nem fog rá kényszeríteni, hogy menj. Neked KELL jelentkezni rá, ha akarsz. Ezért is nem jelöltek ki neked semmit.

Legközelebb 2012-es tavaszi (a te fogalmazásod szerint nyári) érettségire jelentkezhetsz. Erre február 15-ig lehet jelentkezni.


Nem szerveznek külön pótérettségit, minden érettségi egyforma. Az, hogy számodra az épp pótérettségi, az semmit nem jelent, egy másik embernek az rendes érettségi lesz, egy harmadiknak ismétlő. Tehát külön nem beszélünk pótérettségiről, az egy teljesen új érettségi lesz. Innentől kezdve semmi köze az előzőhöz, a témakörök is természetesen változnak.

2011. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Két érettségi időszak van: a tavaszi és az őszi. Az őszi infó érettségi épp ma volt (onnan jövök én is). Az a baj hogy még a papírjaidat is csak most vetted fel a titkárságról, azokért már valamikor a nyár folyamán be kellett volna menned! A mostani őszire szeptember legeleje volt a jelentkezési határidő, ha megkérdezted volna akkor biztos átirányítottak volna egy tanárhoz aki ad neked jelentkezési ívet meg bevisz az érettségi jelentkezési rendszerbe, mert jelentkezni saját iskolában kell. Az más dolog hogy onnét majd mondjuk átküldenek érettségizni egy másik intézménybe, ha például emeltezel. Szóbeli tételeket iránt meg majd ott érdeklődj ahol teszed az infó érettségit, általában az iskolák weboldalán fent szokott lenni, de ha mégsem, akkor az egyik infótanár biztos meg tudja adni.
2011. okt. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olvasd végig a Wikipédia cikkét az érettségiről.


Először is, pótérettségi nincs. Pótló van, de az más. Te javító érettségit tehetsz, ami menetét tekintve minden szempontból egyezik a rendessel és az előrehozottal.

Másodszor, ha van osztályfőnököd, akkor iskolába jársz, és akkor a tavaszi vizsgaidőszakban kizárólag a saját iskoládban jelentkezhetsz érettségire, február 15-éig.


A témaköröket is a saját iskoládtól kell megkapnod, és nem kell, hogy azonosak legyenek más iskola témaköreivel.

2011. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az 1. kommentelő szerint VÁLTOZNAK a témakörök.

A 2. kommentelő szerint a SZÓBELI tételek után abban az iskolában kell érdeklődnöm, ahol le fogom tenni a pót (elnézést) JAVÍTÓ érettségit.

A 3. kommentelő szerint viszont a JAVÍTÓ érettségi minden tekintetben egyezik a NORMÁLLAL és az ELŐREHOZOTTAL, magyarán ezek szerint biztos, hogy a SAJÁT iskolámban fogom azt letenni, és biztos, hogy ugyanakkor, amikor a többiek (idei 11.-esek, akik előrehozottat tesznek / idei 12.-esek / javító érettségizők, etc.).


Köszi a válaszokat mindenkinek.


Még annyit, hogy megkérdeztem a minap az osztályfőnökömet, ő azt mondta CSAK az ALTÉMAKÖRÖK - tehát pl. Hardvernél nyomtató helyett monitor - változhatnak, a főtémakörök maradnak. Én meg azt olvastam, hogy legalább a 30%-át meg kell változtatni a tételeknek évente. Most akkor hogy is van ez? Csak bizonyos tételek altémakörei lesznek másak, vagy az egész tétel? (Nekem kicsit úgy tűnik, mintha csak le akart volna rázni. Vagy csak rosszul tudja, bár azt kétlem.)

2011. okt. 24. 17:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzuk: gondolom te a tavasszal raktál előrehozottat, amin nem mentél el szóbelire, így automatikusan "nem értékelhető"-vé vállt az érettségid eredménye. És igen, mindenki mással eggyütt fogod rakni az érettségit aki abban az érettségi vizsgaidőszakban jelentkezett, egy évben 2 vizsgaidőszak van és aki jelentkezik az egyikre az abban az időszakban megy érettségizni: az előrehozott-érettségit, javító-érettségizők és az év-végi érettségit rakók is (meg azok is akik iskola után érettségiznek), a vizsgarendszer semmiféle különbséget nem tesz köztük!

Az érettségit abban az iskolában fogod rakni amelyiket kijelölik neked. Ez az esetek 95%-ban a saját iskolád, de ha egy tárgyból mondjuk csak te vagy az eggyetlen jelenetkező vagy abból a tantárgyból nincs lehetőség a te iskoládban érettségizni (mondjuk emelt szinten akarsz érettségizni infóból), akkor egy másik intézményben kell majd érettségit raknod. Ez azt jelenti hogy írásbelizni és szóbelizni is oda mégy, tehát annak az iskolának a vizsgabizottsági fog vizsgáztatni és az ottani tételsort kell tudnod. Kiforgattad a 3. válaszoló szavait: ő nem azt mondta hogy a saját iskoládban fogsz érettségizni, hanem azt hogy ott kell jelentkezned!

A tételek egy része tényleg cserélődik (nem tudom hogy tényleg 30%-e, de valszleg akörül lehet), ha nem így lenne semmi értelme nem lenne a szóbelinek. Az altémakörök közül pedig mindegyiket kell úgyis tudnod egy tételnél, ez nem értem miért kérdés.

2011. okt. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tételek egy részét valóban évente cserélni kell (min. 20%-ot, de ha 30%-ot cserél, az se hiba), ez a témaköröket nem érinti. De nem is köteles ugyanazokat kiadni. Ez a tanáron, illetve a szaktanári munkaközösségen múlik.
2011. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!